Як налаштувати аккустическую гітару.

Уміння налаштувати власний інструмент є найважливішим для гітариста, і робити це потрібно всякий раз перед тим, як почати грати. Способів настройки існує маса, тому підібрати щось «під себе» досить легко.
Інструкція
1
Налаштуйте по «п'ятому ладу». Цей спосіб вважається найбільш простим і найбільш наочним для початківців. Головний принцип полягає в тому, що якщо струну затиснути на п'ятому ладу, то вона стане звучати так само, як своя нижня сусідка в «відкритому» положенні. Тобто, шоста на п'ятому ладу - відкрита п'ята. Коли струни будуть "звучати однаково», ви почуєте, як два звуки зливаються в один - в такому випадку можна вважати цю пару налаштованої. Важливо: принцип «п'ятого ладу» не працює для третьої струни - в даному випадку цю роль виконує четвертий металевий поріжок. Отже: 2 (5) = 1, 3 (4) = 2, 4 (5) = 3, 5 (5) = 4, 6 (5) = 5. Першу струну варто налаштувати або за камертону, або вважати «вже налаштованої» - в цілому це допускається.
2
Використовуйте октави. Це підходить більш досвідченим музикантам, які стабільно користуються «п'ятим ладом» і уявляють, як два звуки повинні «зливатися» в один. Вам відомі ноти: до, ре, мі і далі. Але семи нот не вистачить щоб відобразити всю масу звучань, тому, щоб дати назву всім звукам, вони діляться спочатку на кілька октав, а кожна октава вже на ноти. Наприклад, що «ля» може бути як першої октави, так і малої: ці два звуку не будуть звучати однаково, але «зіллються» один з одним. Ось як це можна перевірити на гітарі: 4 (2) = 1 (0), 5 (0) = 3 (2), 6 (0) = 4 (2). До цього ж способу перевірки можна віднести і те, що 3 (9) абсолютно дорівнює за звучанням 1 (0). Ви навряд чи зможете зробити основну настройку октавами, але вже після зразкової настройки це дозволить перевірити, «будує» гітара чи ні.
3
Налаштуйте за допомогою тюнера. У кожної струни є певна стандартна частота коливань, відповідна ноті: цю частоту і визначає маленький комп'ютер. Існує безліч приладів різного пристрою і різної вартості, які досить точно наполяжуть гітару «за вас». Як правило, тюнери бувають двох видів: або вам потрібно буде поставити його перед гітарою, або закріпити на грифі. Щоб налаштувати гітару з їх допомогою, вам потрібно буде вибрати номер струни і смикнути за неї (витягти звук), після чого на екрані висвітиться стрілочка - «підняти» або «опустити» тон. Втім, такий простий спосіб налаштування заважає розвитку слуху у гітариста, адже настройка - найцінніша практика в цій справі.
Корисна порада
-Існує спосіб настройки флажолетами, але необхідно спочатку навчитися їх ставіть.-Першу струну можна налаштувати по гудку телефону - вони мають приблизно однакову частоту.