Як виростити флокси з насіння. флокси вирощування з насіння.

Яскраві флокси можна бачити на міських клумбах і дачних ділянках, на балконах і в шкільних квітниках. Популярність їх недивна. Рослина, назва якого в перекладі з грецького означає «вогонь», довго цвіте, приємно пахне і спокійно переносить будь-які примхи погоди. Розмножують багаторічні флокси в основному вегетативним шляхом - поділом куща або живцюванням. Але можна виростити їх і з насіння. Однорічні сорти розмножують переважно насінням.
Вам знадобиться
  • -Сім'я флоксів;
  • -Садово земля;
  • -оприсківатель;
  • -Поліетиленові плівка;
  • -Садово інвентар.
Інструкція
1
Зберіть насіння. Для цього необхідно визначити, дозріли вони чи ні. Зовні цього не видно, оскільки знаходяться вони в коробочці. Якщо ви упустите момент, насіння з розірваної коробочки розсиплються без вашого відома. Збирати незрілі насіння в даному випадку теж не має ніякого сенсу, вони не дозріють. Тому пробурити шилом одну з коробочок і подивіться, що в ній знаходиться. Там повинні бути великі щільні насіння різних відтінків зеленого. Насіння продаються і в квіткових магазинах.
2
Насіння багаторічних флоксів дуже швидко втрачають схожість, тому чекати до весни не можна. Крім того, для нормального розвитку рослин насіння повинні промерзнути. Почніть готуватися до посадки відразу ж після збору. Виберіть ділянку, де квіти зможуть спокійно рости кілька років. Флокси погано себе почувають в тіні і в заболочених низинах. Не підійде і місце під густими кронами дерев.
3
Підготуйте грунт. Вона повинна бути пухкої і поживною. На ній флокси будуть добре рости, а цвітіння буде довгим і пишним. Ці рослини не люблять великої кількості піску, не подобаються їм і важкі кислі грунти. На такій землі сходи, швидше за все, взагалі не з'являться. Клумбу або грядку необхідно підготувати до перших заморозків.
4
Сіяти багаторічні флокси найкраще в листопаді-грудні. Можна це зробити і в січні, але не пізніше. Чим ближче до весни - тим менше шансів, що насіння зійде. Випав сніг не повинен вас лякати. Просто приберіть його з грядки.
5
На проморожені поверхні квітника розкладіть насіння. Оптимальна відстань - 4-5 см один від одного. Зверху насипте тонкий шар звичайної садової землі. Її можна заготовити заздалегідь і зберігати в теплому приміщенні, щоб вона не промерзла. Підходящу землю можна вибрати і в магазині для садівників, там вона продається цілий рік. Шар не обов'язково робити суцільним, можна просто присипати насіння. Засипте грядку снігом і спокійно чекайте весни. При такому способі сходять навесні майже все насіння, і майже половина рослин зацвітає.
6
Вирощування однорічних флоксів має свої особливості. Грядку підготуйте точно так само, як і для багаторічників. Це можна зробити і восени, і навесні. Розсипте насіння по поверхні грунту на відстані 3-4 см один від одного. Полийте їх з обприскувача і накрийте поліетиленовою плівкою. Присипати землею не потрібно. Плівку необхідно щодня на короткий час знімати, щоб рослини трохи подихали, а також струшувати з неї конденсат. Після проростання насіння плівку прибирають зовсім.
Зверніть увагу
При насіннєвому розмноженні багаторічні флокси часто втрачають сортові ознаки. Тому користуватися цим способом має сенс у тому випадку, якщо ви хочете отримати дуже багато квітів, але сорт не важливий. У флоксів, вирощених з насіння, є і свої плюси. Вони більш стійкі до погодних умов, ніж їхні побратими, отримані з живців або за допомогою ділення куста.Семенное розмноження багаторічних флоксів найчастіше застосовують в процесі селекціі.Вместо садової землі можна присипати насіння піском.
Корисна порада
Багаторічні флокси з куплених навесні в магазині насіння краще вирощувати через розсаду. Ці квіти, звичайно, не дуже люблять пересадки. Але якщо до вас потрапили насіння в березні-квітні, то посадіть їх в ящики, а потім пересадите в квітник, як ви це робите і з іншого розсадою. У перший рік при такому способі цвітіння може і не бути.