Як почати малювати.

Якщо ви хочете навчитися малювати, є кілька варіантів досягнення мети. У кожному з них є свої плюси і мінуси, але всі варіанти дійсно допоможуть вам почати малювати.
Вам знадобиться
  • Олівці, кисті, акварель, гуаш, акрилові фарби, сангина, сепія, пастель, папір
Інструкція
1
Запишіться в художню школу або на курси малюнка. Зазвичай в дитячих художніх школах існує вечірнє відділення для всіх бажаючих старше 14 років. Програма в цьому випадку буде скорочена, за пару років вас навчать азам живопису, малюнка, композиції. Також можуть бути додані і такі предмети як історія мистецтв, основи комп'ютерної графіки і т.д. Ви будете займатися в невеликих групах по 10-15 чоловік з різним рівнем володіння олівцем і пензлем. Тому стандартне пояснення викладача буде усередненим - щоб зрозуміли всі. Проте вже в процесі роботи педагог стежить за роботою всіх учнів і пояснює будь-які нюанси індивідуально (навіть техніка виконання завдання може бути скоригована в залежності від ваших здібностей і особливостей). Звичайно, отримані знання будуть далеко не вичерпними, але ви отримаєте базові навички і напрямок, в якому можна розвиватися самостійно.
2
У випадку з курсами малюнка, як правило, можна вибрати окрему вузьку спеціалізацію для більш докладного вивчення. Розмір груп тут вже менше, що набагато зручніше. Однак і ціна задоволення значно зростає. Також необхідно буде заздалегідь переконатися в кваліфікації людей, які будуть вас вчити.
3
Купіть посібник з малювання. Вибрати, який із усіляких самовчителів краще, досить складно. Для цього почитайте відгуки про них на спеціалізованих сайтах і в співтовариствах в Інтернеті. Віддавайте перевагу тим книгам, в яких описані загальні принципи роботи з різними матеріалами (олівець, акварель, пастель і т.д.) і правила побудови об'єктів.
4
Посібники, в яких поетапно розписані способи малювання конкретних предметів («Як намалювати кішку/троянду/зимовий пейзаж» тощо), менш корисні, оскільки не розвивають здібності, а лише допомагають освоїти стандартну схему. Якщо вам важкувато шукати сюжети для малюнків або з'являється страх білого аркуша, можливо, допоможуть спеціальні книги для розкріпачення малювальників. В них пропонується заповнити лист ляпками, пролити на сторінку кави або заклеїти шматочками кольорового паперу, а потім доопрацювати абстракцію до повноцінного малюнка. Наприклад, "Wreck This Journal", автор - Keri Smith.
5
Малюйте завжди і скрізь. Малюйте постійно, будь-які побутові предмети, які потрапляють на очі, робіть начерки людей, які вас оточують. У міру накопичення досвіду неодмінно поліпшується і якість малювання.