Як просувати продажу.

Просуванням продажів у великих компаніях займається спеціальний маркетинговий відділ. Там працюють бренд-менеджери, які планують і організовують заходи, спрямовані на збільшення збуту. Крім того, там є маркетологи-аналітики, які вивчають ринок, pr-менеджери і копірайтери.
Інструкція
1
Щоб просувати продажу потрібно володіти мінімальним набором маркетингових інструментів. Це вміння аналізувати ситуацію на ринку збуту шляхом виявлення цільової аудиторії. Можливість складання плану довгострокових продажів. А так же досвід організації рекламних кампаній, орієнтованих на окремі групи населення. Крім цього, необхідно розробити грамотну систему стимулювання менеджерів по роботі з клієнтами.
2
Щоб забезпечити постійний клієнтський потік, проведіть рекламну кампанію. Вона, з одного боку, має бути спрямована на вже існуючу споживчу аудиторію. Наприклад, карти на знижку для постійних покупців, vip - сервіс і т.д. З іншого - на залучення нових споживачів. Це можуть бути подарунки за першу покупку, відкриття нового виду послуг, введення в лінійку ексклюзивного товару і т.д.
3
Для виявлення цільової аудиторії, на яку буде орієнтована рекламна кампанія, проведіть маркетингове дослідження. Найоптимальніший його варіант в цьому випадку - фокус-групи. Підберіть 10-15 чоловік (респондентів), які раніше не були знайомі між собою. Задайте їм всілякі питання про споживчі властивості товару, відношенню до послуг і т.д. На підставі отриманих даних зробіть висновок, як краще рекламувати товар, щоб охоплення цільової аудиторії був якомога більшим.
4
Задіюйте кілька рекламних майданчиків. Так споживачі швидше зацікавляться товаром. Якщо ви співпрацюєте з рекламними агентствами, можна отримати хорошу знижку при замовленні відразу великої кількості брендмауеров, роликів на телебачення і радіо, модулів в друкованій пресі.
5
Наступний крок - робота з менеджерами з продажу. Проведіть тренінг, метою якого буде навчити персонал правильному поводженню з клієнтами. На заняттях інструктор створить різні ситуації, з якими продавець стикається під час своєї роботи. В результаті програвання декількох варіантів поведінки, вибирається ряд найоптимальніших способів спілкування з різними споживчими категоріями. Це дозволить не тільки утримати старих клієнтів, а й залучити нових, навчившись правильно працювати із запереченнями.
6
Створіть систему мотивації, яка стимулюватиме менеджерів до продуктивної роботи. Це може бути відрядна оплата праці, коли зарплата залежить від кількості залучених клієнтів.
7
Відділ маркетингу та менеджери з продажу повинні тісно спілкуватися між собою. Всі плановані заходи потрібно обговорювати на спільних нарадах. Таким чином будуть розроблені способи не тільки просунути продажу , але й утримати старих клієнтів, збільшивши обсяги вже існуючої прибутку.