Як зробити розводку води.

Будь-який серйозний ремонт в оселі починається з ремонту або заміни водопроводу. Надійність і термін служби не тільки всієї водопровідної системи, а й вузлів споживачів води в нашому будинку залежить від якісного і правильного виконання заміни водопроводу і розводки труб.
Вам знадобиться
  • - труби поліпропіленові РN-20 діаметром 20 і 25 мм;
  • - ножиці для різання труб;
  • - ріжкові ключі;
  • - паяльник для пайки труб;
  • - фітинги (трійник, куточок 45 і 90 градусів);
  • - лічильники обліку води;
  • - накидні гайки;
  • - кульові крани.
Інструкція
1
Почніть розводку водопровідних труб в квартирі від кульових кранів на стояках холодної та гарячої води . Після кульових кранів за допомогою комбінованих ключів встановіть фільтри грубої очистки (грязевики) в парі з лічильниками обліку води (водомірами), накидні гайки і далі труби холодної і гарячої води . Для поворотів і вигинів труб використовуйте куточки на 45 або 90 градусів.
2
Використовуючи рівень, зробіть розмітку положення труб (наприклад, труба гарячої води проходить над трубою холодної води ). Для кріплення труб використовуйте спеціальні плоскі затискачі, які встановіть на стіні через кожні 50-60 см. Труби подачі холодної і гарячої води прокладете уздовж стін, зафіксувавши їх встановленими зажимами. Стики і повороти труб зведіть до мінімуму, що полегшить монтаж.
3
Монтаж водопроводу виконайте, використовуючи спеціальний паяльник, нагрітий до температури 250 С. Сполучні деталі нагрійте паяльником протягом 6 секунд і щільно зістикуйте. У підсумку вийде дуже міцне з'єднання. Для різання труб використовуйте спеціальні ножиці, а в разі відсутності таких - ножівку по металу.
4
Підключення до водопроводу змішувачів і вузлів - споживачів води робиться безпосередньо до кожної точки через трійники гнучкими армованими шлангами. На трубу подачі води до унітазу для зручності поставте окремий кульовий кран.
Зверніть увагу
Не купуйте не якісним кульові крани, від якості кульового крана (робочий тиск до 60 атмосфер, температура до 150 град) залежить багато чого. Адже, саме кульової кран перекриває подачу води в квартиру при витік. При покупці лічильників обліку води (для холодної - синього кольору, для гарячої - червоного) перевіряйте наявність сертифікатів.
Корисна порада
Купуйте всі матеріали (фітинги та труби) одного типу і від одного виробника. Перед покупкою переконайтеся в тому, що всі сполучні елементи водонепроникні.
Технічні роботи в будинку майже завжди пов'язані з необхідністю змінити або модернізувати систему опалення чи водопостачання, тому власникам квартир нерідко доводитися робити розводку труб.
Інструкція
1
Виберіть матеріал для труб. Враховуйте, що мідні труб и є найнадійнішими і екологічно чистими, але і самі дорогими. А для виконання розводки потрібно спеціальний інструмент. Для пластикових труб може знадобитися спеціальний паяльник. Металопластикові труб и монтуються за допомогою різьбових з'єднань і виконати розводку ними найпростіше.
2
Почніть з обов'язкового планування майбутньої розводки. Щоб система працювала надійніше, при прокладці труб робіть якомога менше поворотів і стиків. Уникайте по можливості прямих кутів в зливних труб ах. Спланувавши, наріжте труб и на відрізки необхідної довжини, наріжте різьбу. Нанесіть фум-стрічку перед установкою фитинга, щоб запобігти протікання в подальшому.
3
Виконуйте розводку за допомогою трійників або колектора. Колектор хороший тим, що при виході з ладу або заміні сантехнічного приладу, ви легко відключіть його. Але вартість колекторної системи в два рази більше. Використовуючи трійники, встановіть біля сантехнічних приладів запірні крани.
4
Поставте запірний вентиль на відводах труб и від кожного стояка. Зазвичай після запірного вентиля ставлять лічильник, після якого встановлюється фільтр. Виконуючи розводку подачі води на бачок унітазу, також поставте запірний вентиль.
5
Якщо ви зашивали труб и і стояки перегородкою або коробом, то зробіть лючки, щоб забезпечити вільний доступ до вентилів, лічильників і фільтрам.