Як бути хорошим воротарем у футболі. состовляющие хорошого впатаря.

Футбольний воротар - професія особлива. Мільйони людей з величезним інтересом стежать за футбольними матчами, чекаючи забитих голів. А воротарі раз за разом позбавляють їх цієї радості. Така у них робота.
Вам знадобиться
  • Футбольна форма
Інструкція
1
Футбол - ігровий вид спорту. Тут не потрібно бути швидше/вище/сильніше. Домогтися успіхів у ньому може кожен. Але для цього вам потрібно докласти чимало усілій.Хорошая гра воротаря - це вже 50% успіху команди. Тому на будь-якого воротаря лягає велике навантаження, ніж на будь-кого з польових гравців. І навантаження це не стільки фізична, скільки психологічна.
2
Психологічна подготовка.Ви повинні бути впевнені в собі, морально стійкі і сильні духом. Виручати команду у всіх ігрових епізодах не під силу жодному голкіперу. Хороший воротар не повинен турбуватися після кожного пропущеного м'яча, навіть якщо він пропущений з його вини. Тому постарайтеся скоріше забути будь-який негативний епізод і подібних помилок надалі не допускать.Будьте спокійні і холоднокровні. Під час гри трапляється безліч стресових і знервованих ситуацій, таких як пропущені м'ячі або невикористані гольові моменти, тому ніколи не втрачайте голову.
3
Командний авторітет.Как уже зазначалося, воротар - фігура в команді особлива. Крім своїх прямих обов'язків по відображенню ударів суперників, ви повинні вміти керувати лінією своїх захисників, підказувати гравцям в різних ігрових епізодах (при штрафних, кутових, інших атаках суперника). Воротар не повинен молчать.Когда у команди хороший голкіпер, всі інші футболісти відчувають себе набагато спокійніше. Адже коли власні тили в безпеці, можна подумати і про атаку. Таким чином, можна вивести таку формулу: впевнений воротар - впевнена команда.
4
Ігрові действія.Нужно пам'ятати, що ваше головне завдання - відображати м'ячі, летять у ваші ворота. Для цього зовсім не обов'язково бути двометровим і стрибучий. Хорошого воротаря відрізняють грамотний вибір позиції у воротах і реакція.Чем би ви не займалися, щоб досягти помітних успіхів у цій діяльності, потрібно працювати, працювати і ще раз працювати. Професія футбольного воротаря не виняток. Самовіддача на тренуваннях і в іграх, постійний самоаналіз і прагнення бути кращим - ось ключ до успіху.
5
Ефектність або ефективність? Історія футболу знає чимало прикладів, коли помітних успіхів домагалися воротарі, які не наділені від природи видатними фізичними даними. Але наполеглива робота на тренуваннях, максималізм і спортивна нахабність дозволяли їм долати всі труднощі і ставати лучшімі.Абсолютно неважливо, яким чином ви відобразіть удар суперника по своїх воротах. Ви можете зробити це в красивому стрибку, можете за рахунок вибору позиції просто зловити м'яч в руки. Головне - результат. Неважливо, як це зроблено. Ефективність правіше всего.Такім чином, самовіддача, спортивна воля і незламний характер - ось основні складові хорошого воротаря.
Зверніть увагу
Бути воротарем, значить не боятися стиків. Борючись за м'яч, вам доводиться частенько вступати в тісний контакт із суперником. Будь-який епізод потрібно догравати до кінця, якщо прийняв рішення вступити в боротьбу за м'яч, не потрібно його менять.Нікогда не можна думати про можливість отримати травму. Під час гри думайте тільки про гру.
Корисна порада
Вам потрібно завжди бути сконцентрованим, уважно стежити за всіма переміщеннями м'яча. Адже ніколи не знаєш, в який момент буде удар.
Хороший футбольний воротар повинен володіти цілим рядом специфічних якостей, деякі з яких є вродженими, інші ж цілком піддаються тренуванню і розвитку.

Якості справжнього воротаря

Футбольний воротар насамперед асоціюється з абсолютним безстрашністю, адже він повинен і сміливо кидатися в ноги нападнику на виході, і здійснювати відчайдушні стрибки, намагаючись витягнути м'яч з верхнього кута воріт, незважаючи на ризик отримати болючий удар м'ячем або, того гірше, вдаритися об штангу ворот.Вторая характеристика гідного воротаря - відмінна реакція. Приблизна швидкість польоту м'яча після сильного удару становить близько 80 кілометрів на годину, а рекорд у цій галузі належить легендарному Роберту Карлосу, після удару якого швидкість м'яча склала 140 кілометрів на годину. Таким чином, рефлекси і швидка реакція - найважливіші атрибути голкіпера, який планує домогтися успіху і зробити кар'єру в футболе.І третя найважливіша відмітна риса хорошого голкіпера - холоднокровність. Невдачі трапляються у всіх, але воротар навіть після самого образливого пропущеного м'яча повинен зібратися і продовжити гру, як ні в чому не бувало. Досить поширені ситуації, коли воротар після зробленої помилки виявляється не в змозі продовжити гру на гідному рівні, починає нервувати, здійснювати досить дурні помилки - одним словом, втрачає самовладання.

воротарські навички та способи їх розвитку

Якщо перераховані вище характеристики відносяться більше до людських якостей, будучи, в общем-то, рисами характеру, які змінити надзвичайно складно (за винятком, хіба що, реакції), то тепер слід приділити увагу навичкам, розвиток яких під силу будь-якій здоровій людині. Стрибучість. Стандартна висота воріт у великому футболі становить 2 метри 44 сантиметри, тобто людині середнього зросту не надто легко і просто дострибнути до поперечини. А якщо м'яч летить не прямо над вами, а у верхній кут воріт? Ширина воріт - 7 метрів 32 сантиметри, таким чином, якщо ви стоїте по центру воріт, для відображення летить в "дев'ятку" м'ячі вам доведеться в лічені секунди подолати відстань приблизно в 3,5 метра. Тренування цієї навички увазі виконання вправ на стрибучість і розвиток вибухової сили м'язів ног.Коордінація. Кожен рух воротаря повинно бути вигострить до автоматизму! У критичній ситуації немає часу на роздуми, тому всі дії повинні виконуватися рефлекторно. Так, голкіпер повинен відбивати м'яч не прямо перед собою, а в сторону, особливим чином повернувши кисті, в ноги захиснику потрібно кидатися вивіреним рухом, щоб і забрати м'яч, і не отримати травму. Таких нюансів багато, і єдиний спосіб розвинути перераховані навички - постійне тренування, монотонне повторення одних і тих же вправ з тим, щоб придбати так звану м'язову память.Ви повинні забути про звичку закривати очі при наближенні м'яча, для воротаря це просто злочинно! Цей навик досить складно придбати, оскільки необхідно подолати рефлекси, в основі яких - інстинкт самозбереження, найсильніший людський інстинкт. Крім того, голкіпер повинен навчитися керувати своїми захисниками, грамотно вибудовувати оборону, правильно виставляти "стінку" при реалізації стандартних положень, а також точно вводити м'яч у гру, не допускаючи попадання м'яча до суперника на своїй половині поля.