Як використовувати сміття.

Сьогодні всі жителі країн СНД практично живуть на стихійних сміттєвих звалищах. Дуже популярні місця пікніків, де так приємно було відпочивати доти, поки їх не завалили сміттям. Це узбіччя автомобільних доріг. Це схили залізничних насипів, уздовж яких розташовані дачні ділянки. І багато ще таких «заповідних» місць. Сміття накопичується тоннами. Питання утилізації та використання його сьогодні стоїть дуже гостро.
Інструкція
1
Перестаньте викидати те, що може ще вам придатися, і не купуйте того, що зовсім вам не потрібно.
2
Проведіть класифікацію сміття за видами: харчові відходи, пластик, скло. А ще - сміття, що підлягає спеціальній утилізації (батарейки, акумулятори, лампи денного світла, ртутні градусники і т.д.). Для кожного виду сміття зробіть окремий сміттєзбірник. Або розділивши все сміття на дві великі групи: органічне сміття або неорганічне сміття, а всередині цих груп встановіть підвиди. Наприклад, органічне сміття, який знищується відносно швидким гниттям: харчові відходи, залишки врожаю і т.д. Класифікація та збір сміття за видами дасть вам можливість проаналізувати обсяги його і визначити, що і як з нього може бути використано вдруге.
3
Подумайте, як ви особисто можете використовувати сміття. Наприклад, харчові відходи пускайте на корм худобі або переробку в органічні добрива в компостних ямах (якщо у вас є земельна ділянка, звичайно). Папір і старі речі з натуральних тканин здавайте в пункти прийому макулатури, метал - в пункти прийому металобрухту. Сьогодні вже в дуже багатьох містах з'явилися пункти прийому пластика. Гроші ви отримаєте невеликі, але зробите добру справу, гідне жителя 21 століття. Використання автомобільних шин допоможе зробити, наприклад, дитячий майданчик або палісадник біля будинку - цілком можна захистити їх парканом з використаних шин, розфарбувавши шини в різні кольори. Крім того, є технології, що дозволяють зі старих шин випускати спеціальні покриття, якими так само встеляють дитячі майданчики. На таких майданчиках дітям не страшно падати - вони адже граються на гумових килимках.
4
Придумайте самі нове життя старим речам. Навчіться, наприклад, технології «печворк» - плетінню або шиттю зі старих клаптиків. Створюйте твори мистецтва! Як, наприклад, Катрін Спенс - скульптор, яка використовує в своїх творах сміття. Побудуйте будинок зі сміття, як Ден Філліпс.