Як зробити фотоелемент.

Спектр застосування фотоелементів надзвичайно широкий. Вони необхідні в системах сигналізації, де використовуються в фотореле, що спрацьовують від переривання світлового потоку. Без них неможливо зробити деякі системи зв'язку, наприклад, светотелефона, у тому числі лазерні. Широко застосовуються фотоелементи в різних вимірювальних приладах. При цьому вони не завжди бувають у продажу. Але фотоелемент можна зробити і самим.
Вам знадобиться
  • -старий фотоекспонометра;
  • -полупроводніковие діоди;
  • -вишедшій з ладу мікрокалькулятор;
  • пружина контакты;
  • -транзисторы;
  • -паяльник;
  • -мультиметр або авометр;
  • -напільнік.
Інструкція
1
Для виготовлення сучасного пристрою можна застосувати: готовий фотоелемент від старого фотоекспонометра або напівпровідниковий діод в скляному корпусі. Зчистите з діода светозащитную фарбу, якщо така є. Практично всі світлодіоди можуть працювати як фотоелементи.
2
Зробіть фотоелемент із сонячної батареї від мікрокалькулятора. Майте на увазі, що припаювати приводу безпосередньо до фотоелементу можна. Нагрівання майже напевно його зіпсує. Тому якщо у батареї не придатних для пайки відводів, найкраще закріпити її пластину за допомогою пружинних контактів. Їх можна взяти від поламаних електромагнітних реле. Закріпіть пружинні контакти одним кінцем в платі, припаявши до них відводи проводів. Інші кінці повинні розташовуватися так, щоб притискатися до потрібних струмопровідних ділянок сонячної батареї. Це ж відноситься і до селеновим або кремнієвих пластин від фотоекспонометра.
3
Фотоелементи, зроблені з сонячних батарей мікрокалькуляторів і пластин фотоекспонометра дуже інертні. Тому вони придатні тільки для пристроїв телеавтоматики. Для прийому модульованого світлового сигналу (наприклад, светотелефона) можна виготовити більше високочастотні елементи. Їх можна зробити зі старих германієвих або кремнієвих радянських транзисторів серії П або МП. Вони є в зламаних приймачах або магнітофонах. Їх часто продають на радіоринках.
4
Корпус такого транзистора має вигляд специфічної «капелюхи», у нижній частині якої знаходяться електроди, а верхня закриває кристал напівпровідника. Можна вчинити так. За допомогою напилка спиляєте саму верхню частину корпусу. Акуратно її видаліть. Сдуйте тирсу за допомогою пилососа, що працює на видування
5
За допомогою будь-якого вимірювального приладу (тестера, мультиметра) виміряйте фотототок між парами електродів. Таких електродів три: емітер, колектор і база. Зазвичай найбільший струм буває на np переходах емітер - база або колектор - база. Виберіть пару, яка дає найбільший фотототок. Природно, чим більше високочастотний транзистор ви застосовуєте, тим більше високочастотним вийде і фотоелемент. Відповідно, більший фотострум дадуть більш потужні транзистори. Вимірювання потрібно проводити, висвітлюючи фотоелемент еталонним джерелом світла (наприклад, настільною лампою з постійного відстані.
Корисна порада
Можна застосовувати транзистор, у якого відламаний один з електродів. Якщо видалена тільки верхня частина корпусу транзистора, отвір можна прикрити прозорим гуртком з оргскла, захистивши тим самим кристал від пилу і механічних пошкоджень. Якщо чутливість приладу для вимірювання фотоструму недостатня, можна вимірювати падіння опору np переходу під впливом світла.