Як зшити постільна білизна.

Зараз в магазинах дуже багато різного постільної білизни. А раніше мами самі шили своїм дочкам в посаг і постільна білизна, і не тільки. Якщо ви вмієте шити, то для вас зшити комплект не складе труднощів. І він буде ексклюзивний, точно підігнаний під вашу ліжко, і зроблений з душею.
Вам знадобиться
  • Тканина (льон, бавовна, бязь)
  • Нитки
  • Ножиці
  • Швейна машинка
Інструкція
1
Спочатку потрібно підрахувати, скільки тканини нам буде потрібно для комплекту. Для цього вимірюється довжина і ширина ліжка. Після цього легко визначити метраж тканини. Для цього береться одна довжина ліжка на простирадло, дві довжини на покривало (плюс двадцять сантиметрів на подгибку і усадку тканини). Точно також вимірюються подушки. В кінцевому підсумку до тканини додаються 10 см на припуски для швів, і метраж розрахований.
2
Після підрахунків саме час зайти в магазин тканин і визначитися з матеріалом і забарвленням тканини для майбутнього комплекту. Для постільної білизни оптимальні тканини з природних матеріалів, такі, як льон, бавовна, бязь.
3
Підковдра шиється дуже просто. Беруться два прямокутника і зшиваються разом. З одного боку оставляется отвір для ковдри. Якщо в наявності довгі та широкі відрізи тканини, відміряються відразу дві довжини і прошиваються решту три сторони. Потім тканину лицьовою стороною всередину, підгинаються краю там, де буде отвір для ковдри, потім сторона прострачивается. Вийшло виріб вивертається, підодіяльник готовий.
4
Простирадло шиється ще легше, викроюється простий прямокутник, а потім обробляються краю тканини. Можна використовувати як звичайний шов, так і шов з подвійною подгибкой (край полотна двічі подгибается приблизно на сім міліметрів і прошивається з невеликим відступом від кромки).
5
Наволочки шиються точно також, як і підодіяльник. Тільки треба не забути про клапан в отворі. На клапан зазвичай закладається від 15 сантиметрів. Комплект готовий!
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=VTRUzcrBDH8
Зверніть увагу
Для довговічності підодіяльника і наволочок при обробки зрізів краще використовувати білизняний шов.
Корисна порада
Найпростіше зробити отвір для ковдри на короткій стороні підодіяльника.