Як побудувати мандалу.

Мандала в перекладі з санскриту означає «центр» або «коло». Це симетричний рисунок, зазвичай у формі круга, де центр грає головну роль. Мандалою можна вважати компас, сніжинку, людське око. На сході століттями мандали малювали і використовували для медитації, концентрації, трансформації свідомості та енергетики. Вважається, що будь-яка людина може побудувати свою власну мандалу , і саме вона буде для нього найкраще працювати.
Вам знадобиться
  • папір або інший матеріал для малювання,
  • олівці чи фарби
Інструкція
1
Перед тим, як малювати мандали, ознайомтеся зі значеннями різних кольорів. Кольори важливі, оскільки володіють власною частотою, по-різному впливають на людину і сприймаються ним. Майте на увазі, що ваше індивідуальне сприйняття кольорів може дещо відрізнятися від загальноприйнятих значень. Подумайте, який ефект ви хочете отримати від мандали, і виходячи з цього визначитеся з колірною гамою.
2
Намалюйте коло бажаного діаметра. Розділіть коло на 7 або більше рівних частин. Приміром, ви вирішили зробити 9 секторів. Оскільки окружність дорівнює 360 градусів, отже, потрібно відзначити точки на окружності через кожні 40 градусів, а потім провести лінії від центру до цих крапок. Тепер коло поділений на 9 частин. У міру накопичення досвіду, відстежуйте, як змінюватиметься сприйняття окремих кольорів. Це може говорити про опрацювання комплексів у відповідних областях.
3
Під час малювання зосередьтеся на бажаному результаті, пам'ятайте про призначення малюнка - цим ви заряджаєте мандалу на потрібну дію вже в процесі створення.
4
В малюванні мандал часто використовуються символи. Це можуть бути малюнки, зображення, що асоціюються з вашою метою, езотерична символіка. Експериментуйте, використовуйте свою фантазію. Можливо, вам захочеться побудувати мандалу з геометричних фігур - гуртків, трикутників, квадратів. Може бути, ви вирішите додати зображення тварин або квітів. Обмежень немає, адже ваша підсвідомість саме знає, що подіє на нього якнайкраще.
Корисна порада
Мандалу можна малювати і на комп'ютері, в будь-якому графічному редакторі