Як відрізнити діамант від підробки.

Якщо ви стали чи збираєтеся стати володарем діаманта, зрозуміло, насамперед вам потрібно буде прояснити питання з справжністю цього дорогоцінного каменю. На жаль, сучасний ринок наповнений майстерними синтетичними підробками, визначити які часто можуть тільки фахівці. Але і в домашніх умовах можливо перевірити діамант, якщо скористатися кількома науково обґрунтованими способами.
Вам знадобиться
  • - вода
  • - скло
  • - азотна кислота
  • - лупа або мікроскоп
Інструкція
1
Опустіть ваш камінь в воду. Справжній діамант не «розчиниться" в рідини, а буде виблискувати. А ось підробка завдяки оптичному обману, перетвориться в каламутне пляма або зовсім зникне з поля зору. Однак цей спосіб дієвий не для всіх штучних діамантів. Якщо сумніви ще залишаються, замість води можна скористатися соляною кислотою. Дотримуючись усіх заходів обережності, помістіть камінь в неї, а потім витягніть і огляньте. На справжньому діаманті ніяких слідів і ушкоджень не буде.
2
Візьміть лупу з потужним, як мінімум десятикратним, збільшенням, або мікроскоп. Уважно огляньте дорогоцінний камінь на наявність в ньому природних породних вкраплень. Якщо ваш діамант - не штучний, а натуральний, то вони, швидше за все, в ньому будуть.
3
Помістіть діамант під домашню кварцову лампу. В ультрафіолетових променях камінь повинен світитися блідим блакитним, рожевим, бузковим або жовтим кольором. Якщо колір у каменю яскравий і білий, швидше за все, перед вами підробка. Однак потрібно пам'ятати, що не всі діаманти світяться однаково, тому цей спосіб перевірки може давати осічку.
Зверніть увагу
Попри велику кількість домашніх способів, найнадійніший варіант перевірки каменю - експертиза в лабораторії.
Корисна порада
Якщо на склі від зіткнення з діамантом залишається подряпина, значить, камінь справжній.