Як класти сайдинг.

Вініловий сайдинг - це популярний оздоблювальний матеріал, що застосовується для облицювання фасадів будівель. Сайдинг є екологічно чистим матеріалом. Він стійкий до горіння і температурних перепадів, не схильний до гниття, здатний тривалий час зберігати первісний колір і форму. Монтувати сайдинг можна як на нові, так і на старі будівлі. Монтаж вінілового сайдинг а не вимагає спеціальних навичок і устаткування і цілком може бути виконаний самостійно.
Вам знадобиться
  • - дерев'яні рейки для риштувань,
  • - молоток,
  • - цвяхів і саморізів,
  • - -дюбель
  • - будівельний рівень,
  • - схил,
  • - рулетка,
  • - перфоратор,
  • - шуруповерт,
  • - електролобзик
Інструкція
1
Проведіть розрахунок необхідної кількості матеріалу. При підрахунку необхідно враховувати, що близько 10% матеріалу піде на «підгін».
2
Підготуйте стениУдаліте з зовнішніх стін будинку металеві віконні решітки, ставні, лиштви, відкоси та відливи вікон, дверей і труби водостоку. Закладіть всі наявні щілини в стінах. При необхідності, замініть або зміцните старі оздоблювальні матеріали.
3
Зробіть обрешітку з дерев'яних рейок. Рейки обрешітки встановлюються вертикально на відстані 35-40 см одна від друг. Неприпустимо з'єднувати вертикальні рейки горизонтальними, т.к. це може привести до порушення вентиляції. Решетування повинна бути встановлена навколо всіх дверних і віконних прорізів і на всіх кутах.
4
Обробіть спеціальним герметиком всі місця, куди може проникнути волога.
5
Визначте початкову точку установки сайдинг а. Як правило, сайдинг монтується з таким розрахунком, щоб він закривав край фундаменту. Використовуючи будівельний рівень і схил, проведіть пряму горизонтальну лінію навколо всього будинку.
6
Встановіть початкову планку на зазначену лінію і прибийте її за допомогою цвяхів. При додаванні наступних секцій початкової планки слід залишати зазор в 6 мм на випадок розширення матеріалу.
7
Вставте панель сайдинг а в початкову планку і прибийте її верхній край до стіни, починаючи з середини.
8
Послідовно встановіть наступні ряди сайдинг а.
9
Встановіть фінішну планку, перед тим, як монтувати останній ряд сайдинг а. Фінішна планка прибивається до карниза урівень.
10
З'єднайте верхню частину останнього ряду сайдинг а з фінішної планкою і замкніть.
Зверніть увагу
При роботі з сайдингом слід враховувати, що цей матеріал має значне температурне розширення. Тому, при його монтажі не рекомендується забивати цвяхи занадто щільно. Рекомендований зазор між капелюшком цвяха і сайдингом - 1-2 мм.
Корисна порада
При використанні дерев'яних рейок для обрешітки, необхідно пам'ятати, що їх вологість не повинна перевищувати 16-17%. Рейки повинні бути прямі, без сучків і інших дефектів. Перед застосуванням їх необхідно покрити антисептичної рідиною.