Як зняти напади задухи.

Найчастіше напади задухи виникають у хворих на бронхіальну астму. Людина починає шумно дихати, видих супроводжується свистом, шкіра набуває синюшного відтінку, наростає занепокоєння, яке може переходити в паніку. Зняти задуха можна спробувати самостійно, не вдаючись до лікарської допомоги.
Вам знадобиться
  • - інгалятор;
  • - таз з гарячою водою;
  • - гірчиця;
  • - гірчичники;
  • - бинт;
  • - тепле молоко;
  • - харчова сода.
Інструкція
1
У першу чергу з'ясуйте, чим спровоковане напад. Якщо він викликаний яким-небудь алергеном (котячої шерстю, пилком рослин, пральним порошком), то видаліть його від задихається людини.
2
Посадіть пацієнта в зручну позу. Звільніть шию і грудну клітку від одягу, що стискує. Забезпечте приплив свіжого повітря.
3
Якщо у хворого з собою є які-небудь інгалятори, то за допомогою їх введіть лікарський засіб. Для цього зніміть ковпачок з інгалятора, переверніть балончик догори дном і струсіть кілька разів. Попросіть людину зробити глибокий видих, помістіть мундштук інгалятора між зубами і натисніть на дно балончика під час вдиху. Після введення лікарського засобу хворому слід затримати дихання на 10 секунд.
4
Навчіть пацієнта дихати за наступною схемою: 2-3 поверхневих вдиху і видиху, потім затримка дихання на 8-10 секунд, після цього знову 2-3 звичайних вдиху і видиху з подальшою затримкою дихання. Продовжувати дихання за цією схемою необхідно до тих пір, поки воно не відновиться. Метод заснований на накопиченні в крові вуглекислого газу при затримці дихання. Підвищена концентрація вуглекислоти в крові за допомогою складних механізмів викликає розслаблення бронхів і відновлення прохідності дихальних шляхів.
5
Поки хворий виконує дихальні вправи, приготуйте йому гарячу ванну для ніг з гірчицею. Для цього налийте в таз воду температурою 45 ° С і додайте туди 2 столові ложки гірчиці. Занурте ноги пацієнта в таз на 10-15 хвилин. Замість ножної ванни ви можете поставити гірчичники на грудну клітку або литкові мишци.Для цього намочіть гірчичники гарячою водою і прикладіть до шкіри грудей або литок. Використовуйте бинт для фіксації гірчичників.
6
Дайте хворому випити склянку теплого молока з чайною ложкою харчової соди. Сода сприяє розрідженню мокротиння і полегшення її виходу з бронхів.
7
Якщо вам не вдалося самостійно зняти напад задухи, викличте швидку медичну допомогу.
Симптоми приступу бронхівально астми - поява задишки, свистячих хрипів у легенях, сухого приступообразного кашлю. Хворий відчуває сильний дискомфорт у грудній клітці. Щоб видихнути з легенів повітря доводиться докладати неймовірних зусиль. У цей час необхідно вжити заходів і нормалізувати свій стан.
Інструкція
1
Першим ділом забезпечте приплив свіжого повітря в приміщення. Для цього відкрийте вікно. Далі слід прийняти зручне положення. Відчувши наближення приступу астми, сядьте верхи на стілець. При цьому особа повинна бути звернена в сторону спинки. Між спинкою і грудьми покладіть подушку.
2
Важливо вміти заспокоюватися і розслаблятися. Не можна піддаватися паніці. Кожен вдих і видих повинен бути під контролем. Стан хворого під час приступу бронхіальної астми практично повністю залежить від його здатності до самовідновлення.
3
Скористайтеся будь-яким препаратом «швидкої допомоги» при астмі. Ці бронхорасширяющие препарати короткої дії здатні швидко полегшити стан хворого. Після двох інгаляцій напади задухи, як правило, незабаром проходять. Якщо через 15 хвилин полегшення не настало, зробіть інгаляцію повторно.
4
З приступу ми бронхіальної астми ефективно бореться еуфілін. Саме це бронхорасширяющее засіб використовують лікарі при виклику до пацієнта, в якого стався напад бронхіальної астми. Еуфілін вводять внутрішньовенно, у зв'язку з чим він чинить швидку дію. Не нехтуйте допомогою лікарів. Таблетки - це добре, але їх ефекту доводиться чекати дуже довго, особливо якщо дихати стає все важче.
5
Зняти напад бронхіальної астми можна за допомогою будь-якого антигістамінного препарату. Не тягніть час. Прийміть на самому початку приступу пару таблеток димедролу, супрастину, кларетіна або тавегілу - і ваш стан швидко нормалізується.
6
Ефективним засобом є гормональні препарати. Наприклад, преднізолон і дексаметазон. Дані глюкокортикоїди вводять пацієнтові страждаючому приступом астми внутрішньовенно або внутрішньом'язово. Якщо ефект від інгаляційних препаратів не настає і хворий не відчуває поліпшення, необхідно прийняти преднізолон.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Q0pA7ZOlRCw