Як вирощувати перепілок.

Перепілок в домашніх умовах розводити не складно, головне забезпечити їм умови життєдіяльності (достатня кількість світла, тепло, пиття і їжу). Одна особина приносить приблизно 300 яєць на рік. Як правило, птахи невибагливі.
Вам знадобиться
  • - лоток;
  • - клітина;
  • - інкубатор;
  • - яйця перепелів;
  • - мох, солома.
Інструкція
1
Спочатку вирішите, де ви будете містити перепілок. Птахів можна вирощувати в умовах міської квартири, приватного будинку, гаража, дачі та ін. Після цього придбайте яйця перепілок, щоб вивести пташенят. Можете купити їх в магазині або у досвідчених заводчиків. Головне, щоб яйця не були дієтичними.
2
Купіть клітку для утримання канарок або папуг, вона підійде для утримання 2-3 птахів і одного півника. Дно клітки вистелити сіном або мохом, це потрібно для того, щоб птахи могли активно рухатися, шукати корм, тим самим, підвищуючи свою вагу і несучість. В клітинах встановіть піддон з піском, придбайте поїльник з автоматичною подачею води і встановіть годівницю.
3
Щодня додавайте в корм рубані яйця, морква, зелень. Періодично давайте перепелам антибіотики під контролем лікаря-ветеринара. Раз на місяць давайте птахам воду, в яку додавайте слабкий розчин марганцівки. Ці заходи дозволять запобігти зараженню паразитами.
4
Крім того, якщо ви зібралися вирощувати перепелів, забезпечте їм потрібний температурний режим. В приміщенні повинен бути рівень вологості не менше 60-70% і 16-20 градусів тепла. Зробіть спеціальний вольєр, як правило, такі споруди не продаються. Або зверніться до тих, хто виготовить вам його на замовлення. Лотки для утримання можуть бути дерев'яними або пластмасовими, з сітчастими або фанерними перегородками. Для освітлення достатньо ламп розжарювання потужністю 60 Вт.
5
Купіть інкубатор для виведення нових пташенят. Як правило, одна особина може нестися близько року, потім її забивають і тоді краще вивести нове потомство. М'ясні породи потрібно забивати у віці 2-3 місяців, в цей час досягається максимальний набір ваги.
6
Годуйте перепілок два-три рази на день. Слідкуйте за якістю налитої води. У перші тижні життя птахам давайте тільки кип'ячену воду, потім можете наливати сиру. Головне, щоб вона була відстояною.
7
Нести яйця перепелиці починають з 2-3 місяців, це найоптимальніший вік. До цього віку організм птаха не дозрів, в деяких випадках перепелиці починають нестися в 3-4 місячному віці, що пов'язано з умовами утримання і годуванням.
Зверніть увагу
Перепелки добре переносять знаходження в замкнутому просторі. Однак, можете іноді випускати їх пройтися по травичці в огородженому вольєрі. Шумить у перепілок тільки півник. Щоб уникнути неприємного запаху, клітини і лотки вичищайте від посліду раз в 3-4 дня.
Корисна порада
Якщо ви збираєтеся зайнятися масовим розведенням птахів, зареєструйтесь як індивідуальний підприємець.
Щоб вирощувати перепелів, потрібно знати про те, які умови утримання для них оптимальні. Є суттєві відмінності у змісті курчат та дорослої птиці. Клітки для поголів'я можна виготовляти самостійно.
Вам знадобиться
  • - клітини
  • - обігрівачі
  • - комбікорм
  • - годівниці
  • - поїлки
Інструкція
1
Вирощування перепелів дозволяє без особливих клопотів отримати високоякісні продукти харчування. В основному розводять яєчні породи цих птахів: японські, мармурові, чорні, британські. Тим, хто любить м'ясо перепілок, можна звернути увагу на породу «фараон»: цих птахів вирощують на м'ясо. Рекомендується закуповувати перепелів в фермерських господарствах, які займаються таким родом діяльності. Важливо переконатися в тому, що розплідник благополучний щодо інфекційних захворювань поголів'я.
2
Цей момент можна відстежити під час візуального огляду господарства. Якщо перепела містяться в чистих добре вентильованих приміщеннях, в клітинах у них сухо і тепло, а самі птахи енергійні, значить, можна сміливо купувати молодняк для вирощування. Якщо вирішено придбати невелику кількість перепелів, їх можна утримувати в клітках для співочих птахів або тераріумах. Якщо масштаби значно більші, потрібно належним чином підготувати приміщення.
3
Перепелов містять або в клітках, або на підлозі з твердим покриттям. Всі поверхні (підлога і стіни) повинні бути гладкими, не вбирає вологу. Це дозволить їх легко чистити і дезінфікувати. Клітку для 80-100 перепелів можна зробити з будь-яких підсобних матеріалів. Пол повинен бути виготовлений з сітки поліхлорвініловим покриттям з вічком 10-10 мм. Його застеляють щільною шорсткою папером, яку щодня змінюють.
4
Простір клітини поділяють перегородками висотою 19-20 см, які можуть бути знімними. Оптимальна довжина клітини - 145-150 см, висота - 25-30 см. Курчат розміщують з розрахунку 1 голову на 18-20 см2. Щоб уникнути можливого переохолодження і захворювання поголів'я, поряд з кліткою монтують обігрівачі (лампи з відбивачами).
5
Перепели ростуть швидко: за два місяці їх маса збільшується з -8 до 120-160 м Відразу після перевезення поголів'я з фермерського господарства до місця розведення, кожного курчати потрібно напоїти водою кімнатної температури, в яку додають байтрил (на 1 л води 75 мл препарату). У приміщенні, де утримують птицю, потрібно підтримувати температуру 20-22оС. У період, коли в клітини висаджують курчат - 35-36оС, поступово знижуючи її до необхідного рівня.
6
Годування поголів'я проводиться за допомогою лоткових або желобкового годівниць і поїлок. Щоб запобігти висипання корму, ємності з ним укривають сіткою з крупною ячеей. На кожну клітину повинно бути не менше двох годівниць і однієї поїлки. Як корм використовують комбікорм, кукурудзяну або пшеничну дерть, рибну муку, кормові дріжджі.