Як дізнатися, Які кодеки встановлені. подивитися Які кодеки встановлені в системі.

Для коректного відтворення відеофайлів потрібні встановлені на комп'ютері кодеки . Якщо у вас не відтворюється відеофайл, причинами можуть бути відсутність кодеків яких драйверів. Найлегше перевірити, чи потрібні вам кодеки , це подивитися, чи встановлені вони у вас на комп'ютері. А вже після цього при необхідності завантажити і встановити їх.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер з ОС Windows (XP, Vista, Windows 7)
Інструкція
1
Якщо в якості операційної системи ви використовуєте Windows XP, дізнатися, які кодеки встановлені на комп'ютері, можна таким способом. Натисніть по значку «Мій комп'ютер» правою кнопкою мишки і у виниклому меню виберіть «Властивості». Натисніть на вкладку «Обладнання», потім виберіть «Диспетчер пристроїв». Відкриється вікно зі списком обладнання, яке є на вашому комп'ютері.
2
Знайдіть рядок «Звукові, ігрові, відеопристрої». Напроти пункту є стрілочка. Натисніть по цій стрілочки лівою кнопкою мишки. У меню, будуть рядки «Аудіо кодеки » і «Відео кодеки ». Двічі клацніть лівою кнопкою мишки по потрібному вам компоненту. Відкриється вікно зі списком усіх звукових і відео кодеків, які є на цьому комп'ютері.
3
У випадку якщо ви використовуєте операційну систему Windows 7 або Vista, вам підійде цей спосіб. Натисніть «Пуск». Далі виберіть компонент «Усі програми», а в ньому - «Службові». У службових програмах клікніть по «Відомості про систему». З'явиться вікно, яке буде розділене на дві частини. У лівій частині цього вікна знайдіть рядок «Компоненти». Натисніть по значку плюс, який знаходиться поруч з рядком.
4
Потім у списку знайдіть компонент «Мультимедіа» і також натисніть по поруч розташованому значку плюсик. З'являться два рядки: «Аудіо кодеки » і «Відео кодеки ». Клацніть по потрібному рядку лівою клавішею мишки. Вся інформація про встановлені на комп'ютері кодеках тепер відображається в правому вікні програми.
5
Відображається не тільки назва кодека, але і його виробник, версія кодека, а також місце, куди він встановлений. Зверніть увагу на рядок «Стан». Якщо в цьому рядку написано ОК, значить кодек працює нормально. Якщо ж ні, то повинно бути повідомлення про його неправильної роботи. Якщо ваша версія кодека сильно застаріла, ви можете оновити її за допомогою інтернету.
Кодеки в операційній системі виконують функцію відтворення стислих мультимедійних файлів за допомогою їх розпакування в оперативній пам'яті комп'ютера. Для відтворення файлу певного формату в систему треба додати відповідний кодек. Перевстановлення і видалення кодеків може розв'язати проблему з відтворенням мультимедіа-файлів. Отже, у разі виникнення необхідності деінсталяції будь-якого кодека, дійте наступним чином.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер під управлінням операційної системи
Інструкція
1
Через меню "Start -> Settings -> Control Panel" (Пуск -> Налаштування -> Панель управління) зайдіть в налаштування своєї операційної системи. Перед вами відкриється вікно з системними утилітами, призначеними для налаштування системи. Далі перейдіть за посиланням "Звуки та мультимедіа" (Sounds and Audio Devices).
2
Перед вами відкриється вікно, яке називається "Sounds and Audio Devices Properties". Клацніть лівою клавішею мишки по вкладці Hardware. Перед вами з'явиться список пристроїв. Залежно від виду видаляються кодеків з представленого списку виберіть "Video Codecs" або "Audio Codecs".
3
Після вибору необхідного виду кодеків натисніть на розташовану трохи нижче кнопку "Properties", після чого ви потрапите на однойменну вкладку. У цій вкладці міститься повний список всіх кодеків, встановлених у вашій системі.
4
За назвою знайдіть кодек, від якого ви хочете позбутися, і шляхом натискання на клавішу Remove, яка знаходиться в нижній частині вікна, деінсталюйте його.
5
Іноді для повної і коректної деінсталяції кодека може виникнути необхідність у перезавантаженні комп'ютера. Якщо така необхідність з'явилася, система за допомогою спливаючого вікна повідомить вас про це. Не ігноруйте ці повідомлення, тому що якщо кодеки будуть видалені не повністю, можуть виникнути проблеми з подальшим відтворенням мультимедійних файлів, просто погодьтеся з перезавантаженням, і комп'ютер сам виконає цю операцію. Хотілося б відзначити, що на даний момент, існує велика кількість додатків, спеціально призначених для коректної деінсталяції непотрібних кодеків.