Як намалювати журавля.

Журавлів часто плутають з лелеками і цаплями - зовні вони дійсно дуже схожі. Відмінності проявляються лише під час польоту. Щоб птах на вашому малюнку була пізнавана, намалюйте ширяючого в небі журавля .
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - олівець;
  • - ластик;
  • - акварель;
  • - кисті;
  • - палітра.
Інструкція
1
Розташуйте аркуш паперу горизонтально. Олівцевим силуетом позначте на ньому місце, де буде розташовуватися об'єкт. Зверніть увагу, що відстань від нього до всіх сторін аркуша приблизно однакове.
2
Порахуйте і відзначте на начерку пропорційне співвідношення частин тіла журавля . За одиницю виміру можна взяти довжину його дзьоба. В довжині тулуба поміститься дві з половиною таких одиниці, в ногах - дві, в лівому крилі - три, а в правому - три з половиною. Відмітьте ці вимірювання маленькими штрихами.
3
Уточніть лінії начерку, звіряючи їх з фотографією. Будьте уважні при визначенні кута нахилу крил по відношенню до горизонту. Щоб не помилитися, прикладіть олівець до крил на фото, а потім перенесіть його, не змінюючи кут, на малюнок. Лінії ескізу мають бути впевненими і чіткими, але не яскравими. Використовуйте олівець твердістю 2Т і не натискайте на нього занадто сильно.
4
Зітріть з малюнка всі допоміжні лінії побудови і починайте його розфарбовувати. В даному випадку зручно буде спочатку залити кольором фон. Не використовуйте чистий синій колір - в природі чисті відтінки зустрічаються рідко. Змішайте два-три варіанти синього з набору акварелі, розведіть результат великою кількістю води і широкої пензликом нанесіть на небо. Намагайтеся зробити це швидко, поки фарба на аркуші не почала висихати. Мазки повинні бути широкими і розташовуватися в одному напрямку. Простір навколо журавля обробіть пензликом більш тонкої, але встигніть це зробити до того, як висохне фарба. Інакше межа між її шарами буде помітна.
5
Самого журавля починайте розфарбовувати з найсвітліших ділянок - боки і внутрішньої сторони крила. Під крилом білий колір затонуйте сумішшю сепії і, ближче до кінчика крила, синього. Синьо-коричневі тіні накладіть біля основи крила, на животі і у хвоста зробіть їх більш теплими, додавши світло-коричневого.
6
Зовнішню поверхню хвоста і крил зробіть коричневою з додаванням червоного (кут правого крила і кінчик хвоста) і чорної з додаванням синього (цей колір розведіть водою, зробивши дуже світлим).
7
Частина ніг птиці в тіні намалюйте зеленим і коричневим, змішаними настільки густо, що колір здається майже чорним. На освітленій частині - цей же відтінок, але розведений до напівпрозорої.
8
На шиї та голові журавля зробіть градацію цегляного коричневого - від червонуватого на світлі і майже чорного в тіні.