Як обчислити індекс маси тіла.

Серед різноманітних способів вирахувати свій ідеальний вагу розрахунок індексу маси тіла або, як його ще називають, індекс Кетле, є, ймовірно, одним з найбільш надійних і зручних. Перевагою цього методу є не тільки те, що він показує, яке у вас стан на даний момент, але і дозволяє точно визначити рамки оптимальної ваги з урахуванням індивідуального статури.
Вам знадобиться
  • - калькулятор;
  • - папір для записів;
  • - ручка або олівець;
  • - ваги.
Інструкція
1
Обчислити свій індекс маси тіла зовсім не складно. Потрібно тільки запастися калькулятором, листком паперу і олівцем. Крім того знадобиться знання вашого зростання в метрах і ваги в кілограмах. Якщо ви не впевнені в їх точних значеннях, виміряйте їх ще раз. Зважуйтеся завжди босоніж, бажано з самого ранку після пробудження і з мінімумом одягу.
2
Для того щоб виміряти свій ріст можна скористатися косяком будь-яких дверей. Разуйтесь і щільно притуліться до нього спиною таким чином, щоб ваші п'яти, ікри, спина і потилицю торкалися поверхні косяка. Потім попросіть когось із присутніх покласти вам на голову аркуш цупкого паперу і зробити олівцем позначку на косяку. Після чого виміряйте отриману висоту - ви отримаєте свій ріст в сантиметрах.
3
Щоб розрахувати свій індекс маси тіла розділіть вагу в кілограмах на ріст в метрах, зведений у квадрат. Якщо у вас в школі були складності з математикою і вам важко уявити цю формулу, просто поділіть ваш вагу на зріст у метрах, а отриману цифру поділіть ще раз на той же зростання. Наприклад, ваш зріст 168 см., А вага 55 кг. Візьміть калькулятор і розділіть 55 на 1,68, а потім ще раз на 1,68. Ви отримаєте: 55: 1,68: 1,68 = 19,4869. Округляємо до другої цифри після коми і отримуємо 19,5. Відповідно до індексу Кетле ваша вага знаходиться на нижній межі оптимального і худнути вам не потрібно зовсім.
4
При розрахунку ІМТ ( індексу маси тіла ) коефіцієнт в діапазоні від 19,5 до 24,9 вважається нормою. Результат нижче цієї цифри - надмірна худорба. Якщо коефіцієнт від 25 до 27,9 - це зайва вага, 28-30,9 - ожиріння першого ступеня, 31-35,9 - ожиріння другого ступеня, 36-40,9 - ожиріння третього ступеня. Якщо показник більше 41 - це ожиріння четвертого ступеня, яке вимагає невідкладного лікування під наглядом лікаря.
5
Використовуючи зворотний формулу, ви легко можете розрахувати нижню і верхню межі свого оптимального ваги. Для розрахунку нижньої межі зростання в метрах, зведений у квадрат, помножте на індекс 19,5. Отримане число - це ваш оптимальний мінімальна вага в кілограмах. Зростання, зведений у квадрат, помножений на 24,9 - це верхня межа вашого оптимальної ваги.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=lc7T2OhvAuA