Як зібрати корабель.

Мрії про далекі країни, захоплюючі пригоди, шумі хвиль і свіжому вітрі не завжди здійсненні. Потрібно як мінімум дочекатися відпустки і купити квиток на теплохід. Скрасити час очікування цих щасливих днів можна за складанням мініатюрних моделей корабля.
Інструкція
1
Збірні моделі корабля продаються у вигляді окремих наборів або кількох випусків спеціального журналу. Деталі та інструкція нерідко доповнюються історією створення корабля і перерахуванням його відмінних ознак.
2
Уважно вивчіть інструкцію. У ній описані всі етапи роботи, дані назви деталей і їх малюнок або фотографія.
3
Збірка починається з остова корабля. Він складається з кола і шпангоутів. Потім готовий каркас обшивається пластинами корми і палуби. На ній встановлюються щогли і кріпляться вітрила, а також дрібні деталі на палубі.
4
Елементи збірного корабля кріпляться один до одного за принципом пазлів і за допомогою клею. Перш ніж склеювати деталі, потріть дрібною шкіркою місця їх з'єднання - це поліпшить зчеплення матеріалу і клею. Не поспішайте, збираючи елементи. Кожна частина після проклеювання повинна повністю висохнути, і чіпати її в цей момент небажано - частини можуть зміститися зовсім незначно, але це буде помітно в образі готової моделі.
5
Виконуючи кожен етап роботи, звіряйтеся з інструкцією і фотографіями. Щоб не переплутати схожі деталі, їх можна підписати фломастером і розкласти в тому порядку, в якому вони знадобляться при складанні.
6
Перевіряйте правильність виконання кожного проміжного кроку відразу після того, як завершите його. Непомітні помилки на кожному з етапів можуть проявитися згодом, коли з'ясується, що деталі не поєднуються. Знайдену неточність виправляйте відразу ж.
7
Після того як модель корабля буде зібрана, її можна розфарбувати. Фарби можна купити разом з набором або окремо - в цьому випадку вибирайте акрил для пористих поверхонь (якщо модель дерев'яна) або для пластмаси. Відновити зовнішній вигляд корабля можна по фотографіях реальних прототипів, які продаються в комплекті з макетом.