Як нарізати продукти.

Для кожного виду продуктів існують свої правила нарізки, вони можуть відрізнятися від страви до страви. Також на правила впливають регіональні гастрономічні особливості. Зокрема, у західній кулінарній практиці овочі ріжуться значно більші, ніж на сході. Це пов'язано з найпоширенішими техніками термічної обробки.
Вам знадобиться
  • - продукт;
  • - ніж;
  • - обробна дошка.
Інструкція
1
Нарізайте м'ясо поперек волокон незалежно від того, про сирому або термічно обробленому продукті йдеться. Для цих цілей рекомендується брати великий ніж («тесак», «шеф-ніж»), який повинен бути не тільки гострим, але й правильно заточеним, тобто не мати відколів на лезі. Подальша нарізка м'яса залежить від страви, для якого ви його збираєтеся використовувати. Приміром, для гасіння можна скласти кілька нарізаних і відбитих скибок, а потім нашаткувати їх соломкою шириною близько 0,7-1 см. Як варіант - ширину збільште до 2-3 см, потім переверніть дошку і повторіть операцію таким чином, щоб вийшли кубики . Відварну яловичину для салату ріжуть аналогічним чином. В результаті повинні вийти шматочки розміром не більше 0,5 см.
2
Зніміть філе з риби. Робити це треба ножем з довгим вузьким лезом, поступальними рухами від голови до хвоста. Потім наріжте філе на порційні шматки і смажте. Якщо хочете нарізати сьомгу або форель слабкою солі для подачі до столу, діяти потрібно в такий спосіб. Розділіть рибину на дві частини, введіть нож в м'якоть поруч з головою, дійшовши до хребтової кістки, рухайтеся у напрямку до хвоста. Потім відокремте два філе і видаліть пінцетом всі кістки. М'якоть на шкірі розташуйте хвостовою частиною від себе. Нарізку варто виробляти, тримаючи ніж практично горизонтально, тільки так скиби вийдуть тонкими і однакової форми.
3
Наріжте білокачанну капусту соломкою або наріжте «шашечками». Для цього видаліть з качана почвопокровниє листя, промийте та висушіть його, після чого розріжте, перетинаючи качан, на четвертини. Покладіть шматок капусти на обробну дошку довгим зрізом від себе і приступайте до нарізки. Морква можна нарізати соломкою, брусочками, кубиками, а також кружечками. Ріпчасту цибулю - кубиками, кільцями і півкільцями. Буряк найчастіше ріжуть соломкою або брусочками. Шампіньйони - тонкими скибочками. Свіжу зелень - шаткують.