Як позбутися від вушного кліща.

Отодектоз або вушний кліщ з'являється у м'ясоїдних тварин і ніколи не передається людині. Першими симптомами вушної корости є занепокоєння тварини, сильне розчісування вушної раковини і темні кірочки всередині вуха. При перших ознаках хвороби необхідно пройти негайне обстеження у ветеринарній клініці і почати тривалий курс терапії.
Вам знадобиться
  • - обстеження тварини;
  • - препарати, призначені ветеринарним лікарем;
  • - обробка приміщення протягом усього курсу лікування.
Інструкція
1
Якщо вчасно не вжити заходів, може з'явитися отит внутрішнього вуха і тварина оглухне. На прийомі у ветеринарного лікаря вам призначать зішкріб, цитологію. На підставі обстеження буде виписано лікування. Обстежити тварину потрібно обов'язково, так як кліщів може бути кілька видів і загальні призначення для всіх тварин виявляться неефективними.
2
Симптоми зараження можуть з'явитися не тільки у дорослої кішки або у собаки, а й у маленьких кошенят і цуценят, оскільки захворювання дуже заразне і моментально передається від матері-годувальниці.
3
Сучасні препарати для лікування кліща ефективні, безпечні, допомагають знищити не тільки самого кліща , але і яйця. Тому курс лікування зменшений, порівняно з використанням препаратів старого покоління, які не діяли на яйця, і доводилося продовжувати тривалу терапію.
4
Вашій тварині можуть призначити краплі Ear Mite, барс, Дект, дікрезіл, детернол, ципами, дана, фіпроніл, отоведам, отоферанол, отокан, гекса-Талпа, отібіовін, нікохлоран.
5
Перед тим як капати будь виписані краплі, промийте слухові проходи перекисом водню або хлоргексидином. Ретельно протріть ватяним диском все вухо, видаліть скоринки і виповзли кліщів, закапайте краплі, потримайте тварину, щоб вони протекли, витріть вуха новим диском.
6
Через 1:00 змастіть зовнішнє вухо-якими акарицидними мазями: сірчаної, сірчано-дігтярною, маззю Конькова, Вількенсона або іншими. Перед застосуванням будь-яких засобів уважно ознайомтеся з анотацією.
7
Сучасний препарат тресадерм дозволяє вилікувати кліща повністю за 14 днів. Івомек призначають у вигляді крапель або ін'єкцій, але деякі тварини його не переносять.
8
Якщо у вас кілька тварин, то одночасно лікуєте всіх, незалежно від того, є прояви захворювання чи ні. Крім основного лікування проведіть дегільментізацію і нанесіть на холку краплі проти бліх. Всі підстилки, стать, обробіть хлорним розчином. Обробку місць проживання проводите кілька разів на день протягом усього курсу терапії.
Вушний кліщ у кішок - це крихітний паразит, який заподіює занепокоєння його носію, а в гіршому випадку веде до втрати слуху у тварини. При перших же симптомах цієї недуги (тварина постійно розчісує вуха або в його вушних раковинах з'явилося чорні крапки і надмірна кількість сірки) необхідно негайно приступати до лікування вашого вихованця.
Вам знадобиться
  • - препарати для позбавлення від вушного кліща («амітразін», «Дект», «Барс», «Аміт», «Тресадерм» та аналогічні);
  • - хлоргексидин або перекис водню;
  • - ватний диск або ватяна паличка;
  • - рослинна олія;
  • - часник;
  • - ехінацея;
  • - розчин хлорки.
Інструкція
1
Якщо у вас є така можливість, то віднесіть свого домашнього улюбленця до ветеринара. Він проведе необхідні обстеження: зробить цитологію, візьме зішкріб у тварини. Тільки ветеринарний лікар може визначити вид вушного кліща і призначити відповідне лікування для вашого вихованця, а не загальноприйнятий комплекс препаратів, який може нашкодити тварині. Як правило, ветеринар пропише курс спеціальних вушних крапель, які ви без особливих зусиль зможете самостійно вводити своєму домашньому улюбленцю.
2
Використовуйте спеціальні препарати для позбавлення від вушного кліща. Їх велика безліч. Препарати нового покоління знищують не тільки самого паразита, але і його яйця. Є ліки, у складі яких є антибіотик, в результаті чого крім знищення кліща вони додатково лікують вторинні бактеріальні інфекції та грибок. Придбайте в аптеці краплі: «амітразін», «Дект», «Барс», «Аміт», «Тресадерм» та аналогічні. Перед використанням крапель уважно читайте інструкцію.
3
Перед застосуванням крапель промийте вушні раковини кішки. Візьміть хлоргексидин або перекис водню. Змочіть ватяний диск або ватяну паличку в одному з цих препаратів і ретельно очистіть обидва вуха. Закапайте потрібну кількість крапель у вуха (читайте анотацію до препарату) і злегка помасажуйте їх з зовнішнього боку, щоб краплі рівномірно розподілилися по стінках вушних раковин тварини. Якщо краплі випадково потрапили в рот кішці, то дайте їй випити побільше молока.
4
Використовуйте звичайне рослинне масло (соняшникове, оливкове, мигдальне). Не використовуйте масло чайного дерева - воно дуже небезпечно для тварини. Візьміть кілька зубчиків часнику і потовчіть їх. Подрібнений часник додайте в масло і залиште на ніч. Прочистите вуха у кішки. Закапайте в кожне вушне отвір по 5 крапель. Повторюйте цю процедуру один раз на день протягом одного місяця.
5
Зміцнюйте імунітет свого домашнього улюбленця. Давайте кощка ехінацею. Ця рослина зміцнить його імунну систему. І пам'ятайте, якщо у вас в будинку кілька тварин, то лікувати треба всіх відразу, так як вушний кліщ дуже заразний. А також візьміть розчин хлорки і обробіть всі місця проживання тварини. Проводьте таке прибирання щодня протягом усього курсу лікування вашого домашнього улюбленця.