Як визначити камінь. сердолік Як перевірити.

Ще років десять назад придбання красивого ювелірної прикраси з натуральним каменем сполучалося з деякими проблемами. Тепер же і вибір помітно збільшився, і технологія обробки каменів. Крім того, останнім часом ринок ювелірних виробів стали наповнювати аналоги дорогоцінних, а також напівдорогоцінного каміння, виготовлених в заводських умовах.
Інструкція
1
Ювелірні прикраси з дорогими каменями, такими як алмаз, рубін, сапфір, цитрин та інші, підробляють не особливо часто. Справа в тому, що дорогий виріб з благородним каменем повинно обов'язково супроводжуватись сертифікатом, в якому вказана вага каменю в каратах і його чистота. А ось напівкоштовні камені підробляють повсюдно, виготовляючи їх з різних матеріалів, або штучно облагороджуючи. Давайте розберемо, як визначити справжній камінь від підробки на вигляд і його фізико-хімічними властивостями.
2
Бірюза.Ее підробляють досить часто, використовую для імітації блакитну смальту. Вибираючи собі прикрасу з бірюзою, озбройтеся семикратної лупою. Подивіться через лупу на камінчики. Темно-сині сферичні або незграбні частки на тлі більш світлого субстрату є ознакою штучного походження каменю. А однорідна структура, навпаки, підтвердити природне походження бірюзи. Про справжності мінералу можна також судити по наявності ділянок коричневого або бурого кольору в блакитний масі.
3
Янтар - це улюблений камінь фальсифікаторів, яким відомо чимало способів отримання т.зв. пресованого бурштину. На його виробництво йде пил, крихти та інші відходи, що залишилися після обробки натурального бурштину. В основу пресування каменю покладена його здатність набувати дивовижну пластичність при температурі від 140 до 200 оС без доступу повітря. Ще легше зробити імітацію бурштину з деяких пластмас. Купуючи прикрасу з бурштином, потріть шерстю поверхню каменю. Якщо бурштин справжній, він швидко наелектризується і буде до себе притягувати дрібне сміття.
4
Фальсифікатори перлів починали зі скляних кульок, які покривали тонкому шаром подрібненої риб'ячої луски. Зараз імітації перлів роблять з алебастру, опаловидний скла, пластмаси або перламутру. Спробуйте перли «на зуб» і дізнаєтеся, чи справжній він. Якщо перлина противно скрипить на зубах - значить вона справжня. На ціну також дивіться - справжні перли коштує недешево. До речі, японський культивовані перли не рахується підробкою. Це по суті той же самий перли.
5
Агат і сердолік. Ці камені нерідко фарбують. Причому роблять це зсередини, завдяки мікропористої структурі мінералів. Ще давнину це властивість було відомо людям. Майстри того часу виварювали камені в меду протягом декількох діб, а потім розжарювали їх на вогні. Зараз агат і сердолік забарвлюють не тільки старовинними, а й більш сучасними способами. Підфарбування каменю - не їсти його фальсифікація. Але підфарбовані сердоліки і агати різко зростають в ціні, хоча принципових відмінностей від нефарбованих каменів вони не мають.