Як визначити полярну зірку. полярна зірка гКак визначити.

Полярна зірка розташована над північною точкою горизонту в Північній півкулі. Це дозволяє використовувати її для визначення сторін горизонту. Якщо ви опинилися в незнайомій місцевості без компаса, вміння знайти Полярну зірку допоможе вам правильно орієнтуватися на місцевості.
Інструкція
1
В безхмарну ясну ніч подивіться на небо і постарайтеся відшукати яскраве сузір'я, по вигляду нагадує великий ківш. Ця характерна конфігурація із семи яскравих зірок відома як сузір'я Великої Ведмедиці. Чотири зірки становлять «ручку» ковша, а ще три своїм розташуванням нагадують сам ківш, що представляє собою паралелограм. Більшість зірок, складових ківш, мають блиск другий зоряної величини і тільки одна (Мегрец) - третьою.
2
Подумки виділіть дві зірки паралелограма, розташовані на стороні, протилежної «ручці» ковша. Це зірки Дубге і Мерак (відповідно «альфа» і «бета» сузір'я Великої Ведмедиці); вони утворюють стінку ковша і здавна називаються «Покажчиками». Проведіть через них вгору злегка вигнуту лінію.
3
На уявної лінії, що проходить через Мерак і Дубге, відкладіть п'ять разів відрізок, що дорівнює відстані між цими двома зірками. Кінець такого відрізка буде знаходитися приблизно в місці розташування Полярної зірки.
4
Для того, щоб перевірити правильність знаходження Полярної зірки, слід знати, що вона служить кінцевою точкою ручки малого ковша - сузір'я Малої Ведмедиці. Полярна зірка практично не змінює своє розташування на небі, тобто нерухома при добовому обертанні Землі. Решта зірки, складові ківш Малої Ведмедиці, повертаються щодо цієї точки.
5
Виявивши Полярну зірку , ви можете не тільки дізнатися, де знаходиться північ, але і досить точно встановити географічну широту місця, в якому перебуваєте. Для цього візьміть транспортир і висок (нитку з грузиком), який закріпіть в центрі транспортира.
6
Тепер наведіть підставу транспортира на Полярну зірку . З кута між основою приладу і схилом відніміть 90 градусів. Результат буде дорівнює куту між зіркою і горизонтом. Так як Полярна зірка всього на один градус відхилена від осі полюса світу, то знайдений вами кут між зіркою і горизонтом і буде географічною широтою даної місцевості.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=uObNGgqVwsA
Зверніть увагу
Цікавий факт: Полярна зірка є сверхгигант. Відстань від неї до Землі становить приблизно 472 світлових роки. Стільки часу потрібно променю світла, щоб пройти цю відстань. Так що ми з вами сьогодні бачимо Полярну зірку такою, якою вона була за часів Христофора Колумба.