Як затягувати колеса.

Незважаючи на всю простоту, автомобільні колеса , як і інші частини машини, вимагають належного підходу. Балансування, тиск повітря, кути установки коліс, гума, момент затяжки болтів кріплень колеса - все це дуже важливі пункти, що забезпечують правильне функціонування і безпеку.
Вам знадобиться
  • - балонний ключ;
  • - домкрат.
Інструкція
1
Перед будь-яким втручанням в життя автомобіля слід уважно вивчити інструкцію по експлуатації, написану виробником. У ній детально вказані моменти затяжки всіх різьбових з'єднань. Для того щоб дотримуватися рекомендації, бажано мати спеціальний динамометричний ключ. При закручуванні він показує момент затяжки, який повинен відповідати зазначеному в інструкції.
2
Затягувати колеса доводиться, як правило, при заміні колеса у разі проколу, зміну гуми або при скоєнні ремонтних робіт, що вимагають зняття колеса .
3
Незалежно від марки автомобіля, установка і затяжка коліс відбувається за загальною схемою. Перш за все, необхідно надіти колесо на виступ маточини. Це центральний виступ на диску, до якого кріпиться колесо. При цьому, якщо на гальмівному диску є направляючі шпильки, вони повинні потрапити в відповідні пази.
4
Після суміщення направляючих шпильок наживите колесо болтами кріплення колеса . Їх, в залежності від моделі автомобіля, від трьох до шести. Закрутіть їх наскільки можливо від руки.
5
Візьміть балонний ключ, який в залежності від машини має різний розмір головки. Ключ звичайно йде в комплекті з автомобілем. Їм затягніть болти по порядку, наскільки це дозволить вивішене колесо.
6
Трохи відпустіть домкрат так, щоб колесо щільно торкалося землі. При цьому машина не повинна повністю спиратися на колесо, домкрат повинен підтримувати автомобіль. У цьому положенні зробіть затяжку болтів. Найкраще болти затягувати хрест-навхрест. Затягуйте болти сильно, але без застосування додаткових подовжувачів або підсилювачів ключа. Плече балонного ключа, що йде в комплекті з автомобілем, розраховане на створення оптимального моменту затяжки.
7
Після затяжки до кінця опустіть домкрат і вийміть його з-під машини. Ще раз перевірте, чи всі болти ви затягнули. Проведіть контрольну протяжку. Встановіть ковпаки, секретки або інші аксесуари, які були зняті при зніманні колеса .
Зверніть увагу
Ні в якому разі не виймайте домкрат з під машини до затяжки болтів кріплення колеса.
Корисна порада
Якщо колісний диск дуже щільно сідає на маточину, змастіть її графітової змазкою, щоб простіше знімалося надалі.