Як полагодити пічку в ВАЗ.

Якщо з печі автомобіля подається тільки холодне повітря, або дме тільки гарячий, значить, обігрівач потребує ремонту. Причинами поломок можуть бути датчики температури, контролер обігрівача, заслінка або її привід, моторедуктор.
Інструкція
1
Перевірте працездатність датчика температури. Він знаходиться на стелі близько плафона освітлення. При перемиканні важеля управління температурою з одного крайнього положення в інше повинна регулюватися заслінка отопітеля і змінюватися температура повітря. Якщо температура потоку міняється тільки в крайніх положеннях важеля, значить, датчик температури зламаний і потребує заміни.
2
Перевірте заслінку. Для цього правильно зніміть дефлектори (згідно інструкції). Заслінка повинна стояти вертикально при гарячому повітрі і горизонтально при холодному. Відсуньте рукою заслінку. Якщо вона бовтається, значить, вона зламана. Пластикову заслінку можна склеїти або замінити на алюмінієву. Працювати з заслінкою зручніше з боку моторного відсіку.
3
Для того щоб вийняти і перевірити контролер обігрівача (блок САУ0), зніміть блок індикації несправностей і годинник, потім відігніть вусики кріплення блоку. Будьте обережні з проводами і штекерами. При включеному запалюванні вимірюйте напруга на виході з контролера. Одночасно повертайте ручку температури. Якщо напруга не змінюється, замініть контролер.
4
Зніміть двірники, накладку лобового скла і утеплювач перегородки мотоотсека. Зніміть шланг склоомивача. При цьому все кріплення складайте в окремі пакети і підписуйте. Це необхідно, щоб дістатися до моторедуктора. Незалежно від варіанту встановленого моторедуктора, при повороті важеля регулювання температури четирехграннік заслінки (важіль) моторедуктора повинен переміщатися, а сам редуктор дзижчати. Якщо цього немає, значить, має місце заклинювання редуктора або заслінки. Вийміть моторедуктор. При цьому заслінка повинна встати горизонтально і пропускати тільки холодне повітря. Якщо заклинило заслінку, знайдіть і усуньте несправність. А щоб поставити редуктор на місце, перемикайте температуру до тих пір, поки шток не прийде в потрібне положення. Несправний моторедуктор можна реанімувати методом розбирання, прочищення і мастила.
Корисна порада
При наявності певних знань і умінь в області автомобільної електрики, контролер обігрівача і моторедуктор можна перевірити за допомогою мультиметра.