Як виростити бактерії. вирощуємо корисні бактерії.

Вивчення бактерій та їх впливу на здоров'я людини почалося в кінці 17 століття. Тоді вважалося, що бактерії з'являються самостійно в сприятливою для них гнильної середовищі. Проте пізніше, в кінці 19 століття, з'ясувалося, що бактерії розмножуються і є рознощиками інфекційних захворювань. Вони потрапляють в організм через ранки і мікротріщини шкіри і слизових оболонок, а потім починають отруювати організм своїм токсичною дією.
Інструкція
1
Хвороботворні (патогенні) бактерії визначаються на основі біохімічних аналізів. Для їх ідентифікації використовується метод фарбування колоній бактерій. Справа в тому, що клітинна стінка бактерій стійка до знебарвлення після застосування особливих барвників. Якщо вона знебарвлюється, бактерію називають грамнегативної, якщо ні - грамположительной. На основі досліджень хворому призначають той чи інший антибіотик.
2
Щоб виростити колонію бактерій, придатну для дослідження, необхідно зробити їх посів на культуральному середовищі (м'ясний бульйон, частково переварений білок, цільна кров, сироватка та ін.).
3
Візьміть спеціальним інструментом (ватною або скляною паличкою) мікробіологічний зразок (мазок) зі слизової оболонки або з рани хворого.
4
Сильно розведіть зразок водою, щоб концентрація бактерій була мінімальною, нанесіть крапельку розчину на отверждающей агент культурального середовища. Агент (зазвичай це агар, який не перетравлюється практично жодним видом бактерій) необхідний як напівтверда підкладка для вирощування колонії бактерій.
5
Через добу на поверхні отверждающей агента з'являється помітна каламутна плівка - колонія бактерій, вирощена практично з одного мікроорганізму.
6
прожарити на полум'я спиртівки тонку дротяну петлю і торкніться нею колонії бактерій, а потім краплі води на предметному склі мікроскопа. Рівномірно розподіліть краплю по склу, висушіть його, прогрійте над полум'ям матеріалом вгору.
7
Нанесіть на скло барвник, потім промийте його під водою, просушіть і помістіть під мікроскоп.
8
Таким чином, визначають вид бактерій і призначають ліки, що перешкоджають їхньому росту й розмноженню. Пам'ятайте, що бактерії - одноклітинні мікроорганізми, які не мають ядра всередині клітини. Вони живуть скрізь, де є органіка. Грунт, вода, земля, люди, звірі - все кишить бактеріями. Шкідливі бактерії можуть викликати важкі захворювання, корисні, навпаки, підтримують імунітет, допомагають, наприклад, перетравлювати молочну їжу, синтезують вітаміни.