Як побудувати суперкомп'ютер.

Незважаючи на те, що зі словом « суперкомп'ютер » у багатьох асоціюється складне і дороге обладнання, що займає площу невеликого залу, на практиці в наші дні невелику машину цього класу можна побудувати і вдома. Все, що для цього необхідно - кілька сучасних ігрових приставок.
Інструкція
1
Придбайте вісім ігрових приставок марки Sony PlayStation 3, випущених до 28 березня 2010 року. Знайти їх можна, наприклад, на інтернет-аукціонах. Переконайтеся, що на всіх машинах встановлена версія прошивки старше 3.21 (НЕ включно). В новіших прошивках відключена можливість установки Linux. Придбавши приставки, ні в якому разі не намагайтеся підключати їх до інтернету або запускати на них гри до установки Linux - може запуститися автоматичне оновлення прошивки до новітньої.
2
Подбайте про харчування суперкомп'ютер а. Враховуючи, що PlayStation 3 споживає потужність в 400 Вт, а суперкомп'ютер , складений з восьми приставок - 3200 Вт, слід використовувати подовжувач, розрахований на струм в 20 А (з запасом, оскільки реальне споживання струму складе 14, (54) А, плюс додайте струми, споживані телевізорами або моніторами) .З тим же запасом витримувати струм повинна і розетка. Те ж стосується і проводки, а також автомата в щитку і лічильника. З будинках радянської будівлі з алюмінієвої проводкою використовувати такий суперкомп'ютер можна.
3
Підключіть до кожної з приставок по клавіатурі і миші стандарту USB. Підключати до них монітор або телевізор можна почергово, але якщо дозволяють простір і здатність навантаження електромережі, можна обладнати пристроями відображення всі приставки кластера.Прі перемиканні монітора або телевізора від однієї машини до іншої відключайте його від мережі.
4
На кожну з приставок встановіть особливий дистрибутив операційної системи Fedora 8, розрахований на процесори з системою команд PowerPC (скорочено - ppc). Звичний багатьом звичайний варіант ОС Fedora, розрахований на процесори з системою команд x86, що не подойдет.Для установки вам буде потрібно спеціальний образ флешки, розміщений за адресою: http://www.ps3cluster.org/distros/ps3.zipНастройте приставку таким чином, щоб за замовчуванням відбувалося завантаження з флешки. Розпакуйте на неї образ, підключіть її до машини і перезавантажте її. Вставте DVD-диск з Fedora 8 і встановіть ее.Повторіте операцію щодо інших приставок.
5
Підключіть всі приставки до роутера, підключеному до безлімітного інтернету. На ньому має бути налаштований DHCP. Якщо у роутера немає восьми вільних портів, використовуйте додатковий хаб. Перезавантажте Fedora на всіх машинах, і вони автоматично отримають IP-адреси.
6
Але вісім приставок, ніяк не взаємодіють один з одним - це ще не суперкомп'ютер . Слід встановити на кожну з них пакети, за допомогою яких забезпечуватиметься така взаємодія: yum install openssh-serveryum install openssh-clientsyum install nfs-utilsyum install openmpi openmpi-devel openmpi-libsОдну з машин призначте головної - інші будуть управлятися нею. На цій машині в папці/etc створіть файл openmpi-default-hostfile і пропишіть в нього IP-адреси інших приставок, що входять до складу суперкомп'ютер а. Врахуйте, що при кожному перезапуску машин роутер може призначати їм адреси по-різному, і цей файл доведеться переробляти. Цього можна уникнути, включаючи машини всякий раз в однаковому порядку.
7
Скачайте файл з наступного адреси: http://www.ps3cluster.org/distros/pi.cПоместите його в папку openmpi на головній машині. Виконайте команду: mpicc -o Pi Pi.cПолучітся виконуваний файл з ім'ям Pi. Помістіть його на всі машини, а запустите тільки на головній: mpirun -np N ./Piгде N - кількість ітерацій.Ваш суперкомп'ютер почне розраховувати значення числа? .Оскільки суперкомп'ютер споживає величезну по домашнім мірками потужність, користуватися ним більше двадцяти хвилин в день нераціонально з фінансової точки зору.