Як чистити тушку кальмара.

З усього різноманіття морепродуктів кальмар, мабуть, найбільш знаком російським гурманам. Страв з кальмарами не злічити: його можна приготувати в якості закуски, додати в салат, обсмажити в клярі ... Варіантів безліч. Однак для будь-якої страви кальмар необхідно підготувати. В першу чергу очистити його. Зробити це досить просто.
Вам знадобиться
  • - заморожені тушки кальмара,
  • - окріп,
  • - проточна холодна вода.
Інструкція
1
Купуючи кальмари, краще віддавати перевагу нечищені: як правило очищені кальмари вже були оброблені паром, тобто піддавалися нагріванню. При приготуванні їх м'ясо може бути жорсткішим і суші, ніж у кальмарів, які не пройшли ніяку обробку.
2
Вибирайте кальмарів з бузково-рожевою шкіркою, бажано цілою, без розривів. Якщо шкурка кальмара коричнювата, потріскана, розірвана, значить, тушка кілька разів розморожувати і заморожувалася назад. Краще такий продукт не брати.
3
Заморожені тушки кальмарів дістаньте з холодильника, покладіть в глибоку миску, залиште при кімнатній температурі на 7-10 хвилин.
4
Закип'ятіть воду, залийте окропом кальмарів, потримайте 1 хвилину і злийте воду. Шкірочка кальмарів тут же згорнеться.
5
Промийте кальмарів зовні проточною холодною водою, видаляючи залишки шкірочки руками.
6
Вийміть з кальмара нутрощі і хорду - прозору, досить тверду плівку, яка йде уздовж спинки кальмара, його хребет.
7
Ретельно промийте тушку кальмара ще раз і готуйте далі за рецептом.
8
Очищені кальмари можна зберігати в морозилці, размораживая їх у міру потреби.
Зверніть увагу
Кальмар за ціною значно дешевше м'яса і багатьох видів риби, а за своїми корисними властивостями перевершує їх. Це джерело таурину, що знижує рівень холестерину в крові, йоду, фосфору, вітамінів групи В і С. Крім того, в м'ясі кальмара містяться природні антиоксиданти і речовини, що стимулюють імунну систему человека.Мясо кальмара практично не містить жирів, тому підходить для дієтичного харчування.
Корисна порада
Кальмари не можна піддавати довгої термічній обробці, від цього його м'ясо стає сухим і несмачним - «гумовим». Максимальний час термообробки тушки кальмара - 15-20 хвилин.