Як визначити метанол. качестве6нная реакція на метанол.

Метанол - він же метиловий або деревний спирт, карбинол - має хімічну формулу СН3ВІН. Зовнішній вигляд - безбарвна прозора рідина, прекрасно змішується з водою. Добре змішується також з деякими органічними речовинами. Вельми отруйний. Прийом всередину навіть невеликих кількостей метанолу може призвести до сліпоти, або летального результату.
Інструкція
1
Основний сучасний спосіб отримання метанолу - реакція чадного газу (СО) з воднем Н2), при високих температурах і тиску, з використанням цинково-мідних каталізаторів.
2
Є дуже проста і наочна якісна реакція. Тонку мідний дріт, краще скручену «спіраллю», треба розжарити до червоного, наприклад, у полум'ї спиртівки або запальнички, і швидко опустити в пробірку або іншу невелику ємність, з досліджуваним спиртом. Головне - який при цьому буде запах!
3
Якщо пахне «прілими яблуками» - це ознака освіти ацетальдегіду (оцтового альдегіду), отже, в пробірці був етанол. Якщо ж буде різкий, неприємний, «обпалюючий» запах - так пахне формальдегід (мурашиний альдегід), отже, в пробірці був метанол! Зрозуміло, це лише «грубий» і не особливо надійний метод. Є більш складні, але зате і більш чутливі.
4
Наприклад, можна провести реакцію «невідомого спирту» з перманганатом калію в кислому середовищі. Якщо при цьому утворюється формальдегід, він виявляється наступною реакцією з фуксіносерністой кислотою. Утворюється забарвлене з'єднання; ступінь забарвлення свідчить про наявність і початкової концентрації метилового спирту. Це точний і високочутливий метод дозволяє виявити 0,05 мг метанолу.
5
Замість фуксіносерністой кислоти, можна використовувати хромотроповой кислоту. Це ще більш чутливий метод, але і більш складний, «примхливий», він дозволяє визначити порядку 0,001 мг метанолу. Оскільки присутність формальдегіду заважає визначенню метанолу (на відміну від попереднього способу).
Корисна порада
Метанол широко застосовується в газовій промисловості, в органічному синтезі при виробництві формальдегіду, мурашиної кислоти, оцтової кислоти, деяких ефірів. Використовується, як компонент в низькотемпературних рідинах, в деяких видах палива і т.д.