Як визначити тиск у людини.

Тиск людини - це сила, з якою серце виштовхує кров в судини, систолічний та тонус судин, діастолічний. Від показників тиску залежить самопочуття і стан здоров'я. Уже давно рівень тиску вимірюється за допомогою тонометра.
Вам знадобиться
  • - тонометр;
  • - фонендоскоп;
  • - лінійка.
Інструкція
1
Сучасні тонометри мають повне автоматичне забезпечення і без всяких зусиль показують не тільки верхнє і нижнє тиск, але і частоту серцевих скорочень. Китайські лікарі можуть виміряти тиск, не використовуючи приладів, цим же методом користуються лікарі-гомеопати. Виходить 100% достовірний результат.
2
Щоб отримати показники за допомогою автоматичного манометра, надіньте манжету на руку вище ліктя, розслабтеся, не розмовляйте, натисніть на кнопку. На екрані з'являться результати. Перший показник - систолічний тиск, другий - діастолічний, третій - частота серцевих скорочень.
3
Щоб виміряти тиск за допомогою механічного приладу, надіньте манжету вище ліктя, закрутіть коліщатко під стрілкою до упору, прикладіть фонендоскоп на ліктьовий згин, накачайте грушею повітря до позначки 190-200. Плавно відкрутіть коліщатко, щоб стрілка повільно почала рух. Як тільки почуєте пульс, на цій позначці знаходиться рівень систолічного тиску, на останньому звуці - діастолічний. Частоту серцевих скорочень вважайте по хвилинній стрілці.
4
Китайський метод. Знайдіть першу точку пульсу від кисті будь руки в сторону передпліччя, прикладіть звичайну шкільну лінійку до пульсу, починаючи з нуля, повільно рухайтеся до наступної точки пульсу по руці. Виміряйте відстань, додайте нуль - це буде діастолічний тиск. Знайдіть від другої точки наступну точку пульсації, виміряйте відстань, додайте нуль, отримаєте систолічний тиск. Метод дуже простий, але гарантує 100% достовірний результат. Спробуйте виміряти так тиск будинки, перевірте манометром і переконайтеся самі.
5
Інших методів виміряти тиск у людини поки ще не придумали, але медицина не стоїть на місці і вчені всього світу постійно шукають нові рішення і методи.
Однією з найактуальніших проблем в сучасній медицині є проблема артеріальної гіпертонії. Уникнути небезпечних ускладнень, які можуть з'явитися в результаті підвищення артеріального тиску, можна лише постійно підтримуючи його в нормі. Артеріальний тиск , як правило, вимірюють спеціальним приладом - тонометром. Але запідозрити відхилення від норми можна і без нього.
Інструкція
1
Великий живіт у людини, як правило, не тільки є показником старезності організму, його старіння, неправильного харчування і способу життя, а й вказує на те, що в серцево-судинної системі його володаря щось не в порядку. А це означає, що показники артеріального тиску у нього навряд чи знаходяться в нормі.
2
Нерідко гіпертоніка - людини з підвищеним артеріальним тиск м, видає розчервоніле, кольору загартованого цегли особа, а також особа, на якому присутній судинний малюнок. А ось бліде худорляве обличчя, як правило, свідчить про те, що показники артеріального тиску у його хазяїна знижені.
3
Почервонілі очі на щільному, аж ніяк не блідому обличчі також можуть наштовхнути на думку про те, що у їхнього власника підвищений артеріальний тиск .
4
Велика ймовірність підвищеного артеріального тиску і у людини, пульс якого, навіть при дуже сильному натисканні на область артерії, не зникає. А ось дуже слабкий ниткоподібний пульс, практично відразу зникаючий після натискання на артерію, свідчить про низькому артеріальному тиску.
5
Про відхилення артеріального тиску від норми можуть свідчити також і наступні ознаки: запаморочення, сильний головний біль, миготіння мушок перед очима, нестача повітря, нудота. Людям, які відчувають час від часу болю в області серця, відчуття жару в обличчі і болю в потиличній ділянці голови, також необхідно контролювати показники свого артеріального тиску.
6
Брати до уваги ознаки, що вказують на підвищений або, навпаки, знижений, артеріальний тиск , можна лише в тому випадку, якщо під рукою немає спеціального приладу. Точно оцінити стан свого здоров'я можна лише, скориставшись тонометром.