Як декорувати старі меблі.

Досить сумно розлучатися зі старою меблями , якщо вона протяг багатьох років радувала око. Проте сьогодні вона вже втратила свою красу, фарба потріскалася, і радості від її споглядання ви не отримають. Є багато способів перетворення старих речей, але найбільш простий і ефектний - декупаж.
Вам знадобиться
  • - кольорові тришарові серветки для сервірування столу з гарним орнаментом або спеціальні серветки для декупажу;
  • - клей ПВА або спеціальний клей для декупажу;
  • - пензлик для нанесення клею;
  • - шпаклівка;
  • - шкурка з дрібним зерном для шліфування;
  • - грунтовка по дереву;
  • - лак для закріплення роботи;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Декупаж - це техніка наклеювання на різні пластикові та дерев'яні поверхні тонких серветок. Для придбання необхідних інструментів і витратних матеріалів відвідайте будівельний магазин (шпаклівка, грунтовка, там же можна купити спеціальні кисті і валики для їх нанесення), а також відділ канцелярського приладдя та товарів для творчості, які є в усіх великих універмагах. Там ви знайдете серветки для декупажу, спеціальний клей, лак для фінішної обробки, або готовий набір. Є також спеціальні магазини, де можна придбати все для творчого процесу.
2
Перш за все необхідно підготувати поверхню. Яка б рівна вона не була зовні, потрібно пройтися по ній шкіркою, щоб позбутися від старої фарби і лаку. Якщо на меблях є вибоїни та тріщини, необхідно ретельно замазати їх шпаклівкою, після чого додатково відшліфувати шкуркою. Можливо, доведеться повторити процедуру до досягнення гладкості. Після ретельного вирівнювання покрийте поверхню ґрунтовкою і залиште для повного висихання.
3
Наступний крок - підготовка зображення. Візьміть небудь трехслойную сервировочную серветку, або спеціальну серветку для декупажу. З неї невеликими ножицями виріжте потрібні елементи. Це може бути квітка, дерево, фрукт, орнамент, або якесь інше зображення. Можна також скористатися технікою рваного декупажу: чи не вирізати орнамент, а просто порвати папір художнім образом. Якщо використовуєте сервировочную серветку, необхідно відокремити від неї зайві шари, залишивши лише той, який із зображенням.
4
Далі картинка приклеюється до поверхні. Для цього на зворотну сторону серветки нанесіть клей, потім орнамент прикладіть до потрібного місця на меблів і ретельно притисніть. Якщо в якомусь місці склеювання не відбулося, можна пройтися пензликом по зовнішній стороні серветки, а потім м'якою ганчіркою стерти надлишки клею. Покрийте серветками окремі частини або всю поверхню меблів.
5
Після повного висихання роботи покрийте її лаком, глянсовим або матовим, бажано зробити кілька шарів. Ваша нова стара меблі готова.
Зверніть увагу
А тепер уявіть, як ошатно буде виглядати стілець з вишитою вставкою! Меблі, декорована вишивками, дуже цінувалася в добрі старі часи, та й зараз це буде виглядати шикарно. Може бути вам навіть не доведеться трудитися над вишивкою самим, а це вже зробили за вас бабусі і залишили вам цінну спадщину в своїх скринях? ..
Корисна порада
не підлягають зачистці, можна обклеїти текстурними або навіть вініловими шпалерами з опуклою текстурою, далі перефарбувати в необхідний колір ... Декор старих меблів за допомогою акрилових фарб. Можна оригінально декорувати старі меблі без явних дефектів за допомогою акрилової художньої фарби, яка відмінно лягає на будь-яку поверхню, зокрема, на дерево і дсп ... Для досягнення кращих ефектів слід вибирати кілька фарб і різні художні кисті ...