Як відремонтувати тент.

Часом трапляється так, що навіть самі надійні і довговічні речі не витримують навантаження. Найчастіше тенту потрібно оперативний ремонт після того, як він побуває в складних погодних умовах або при порушенні цілісності гострими предметами.
Вам знадобиться
  • - латочка з ідентичною тенту тканини;
  • - водовідштовхувальний склад;
  • - товсті міцні нитки;
  • - голка з широким вушком;
  • - клей;
  • - термоклей.
Інструкція
1
Відчистите від забруднень і розгладьте пошкоджену ділянку тканини тенту.
2
Підберіть і виріжте полотно заплатки з тканини, максимально близькою за властивостями і складом до матеріалу тенту, а так само, відповідної за кольором.
3
Обробіть тканину заплатки водовідштовхувальним складом.
4
Накладіть полотно поверх пошкодженої ділянки тенту, посильніше притисніть.
5
Всуньте нитку в голку і зробіть шов по всьому периметру полотна заплатки.
6
Добийтеся повної герметичності тенту за допомогою клею. Спеціальний і дуже надійний клей для заплатки тенту можна виготовити своїми руками. Для цього візьміть плівку триплекс і наріжте її маленькими шматочками, потім розчиніть її в розчиннику №647 за допомогою водяної бані. Після розчинення плівки додавайте розчинник до тих пір, поки клей не загусне. Остудіть розчин і наносите його на латочку для тенту за допомогою кисті. Для забезпечення повної водонепроникності, повторіть процедуру кілька разів з проміжками в сім хвилин. З одного квадратного метра плівки вийде близько 300 грамів клею.
7
При утворенні невеликої діри, скористайтеся термоклеем. Уважно прочитайте інструкцію з його використання, нагрійте до необхідної температури і обробіть пошкоджене отвір з внутрішнього і зовнішнього боку тенту.
8
У тому випадку, коли тент порвався по шву, зашейте його за допомогою міцної товстої нитки і голки з широким вушком. Шов, як і в попередніх випадках, промажте клеєм, приготовленим своїми руками або термоклеем.
Зверніть увагу
Для ремонту тентів абсолютно невідповідним матеріалом є скотч. Не вдавайтеся до його використання, так як в місцях згинів і складках тканини він не буде триматися і пошкодження може знову відкритися в самий невідповідний момент.
Корисна порада
Використовуйте як заплатки тільки ті типи тканин, кромка яких не січеться і не покривається бахромою, інакше ваша латочка швидко прийде в непридатність. Ідеальними вважаються каландровані матерії.