Як висушити зелень. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Хочеться, щоб пряні трави, які влітку ростуть удосталь, можна було додавати в улюблені страви цілий рік. Звичайно, можна купити готові приправи, проте зелень , вирощена на своєму городі, здається смачніше і корисніше. І ви можете протягом року користуватися власними пряними травами. Для цього їх просто треба висушити.
Інструкція
1
Сушать в домашніх умовах м'яту, базилік, чебрець, петрушку, селеру, кріп, любисток, мелісу. Зберіть трави для сушіння вранці, коли роса вже висохла, а сонце ще не почало припікати. Переберіть зелень , видаліть сухі гілочки і пожовклі листочки. Ретельно промийте рослини під проточною водою, видаліть прилиплі до них пісок і землю.
2
Зелень необхідно висушити. Після того як ви її промили, відкиньте пряні трави на друшляк або сито і почекайте, поки з трави стече вода. Потім перекладіть зелень на заздалегідь підготовлене рушник. Підсохлу траву зв'яжіть в невеликі пучки - кожен вид окремо, і повісьте сушитися вниз суцвіттями. Сушити зелень необхідно у відкритих місцях, захищених від вітру і прямих сонячних променів, інакше трави побуреют і втратять свій смак.
3
Ви можете висушити зелень і у себе вдома. Для цього підготуйте аркуші паперу. Після того як ви вимили і підсушили трави, дрібно поріжте їх і розкладіть на папері. Зверху накрийте марлею або рушником. Для рівномірної сушки зелень необхідно перевертати кожен день.
4
Можна висушити пряні трави в духовці. Для цього промийте і підсушіть зелень , дрібно поріжте і викладіть на деко. Перші два-три години сушіть трави при температурі 35-40 градусів, потім можете збільшити до 50, а, якщо ж ви сушіть петрушку, то і до 70 градусів.
5
Після того як зелень висохла, її дрібненько перетирають (руками або через сито) і складають у щільно закриваються скляні банки.
Корисна порада
Якщо ви хочете висушити коріння, то їх необхідно ретельно промити, очистити від дрібних відростків і нарізати кільцями або «локшиною». Сушать їх у духовці на листі, покритому аркушем паперу, при температурі 50 градусів. Якщо ви хочете зробити суміш, то не варто сушити коріння різних трав разом, краще перемішайте їх вже після сушки.