Як узагальнити досвід учителя.

Хороший учитель сьогодні - це і професіонал, і особистість. Для того щоб стати професіоналом, необхідно постійно нарощувати свій досвід : знайомитися з новими методами, технологіями, удосконалювати свої вміння, займатися самоосвіта. Щоб визначити, в якому напрямку рухатися далі, потрібно періодично узагальнювати досвід роботи.
Інструкція
1
Висновки, думки, що виникають в процесі аналізу і зіставлення окремих фактів, явищ - це і є узагальнення педагогічного досвід а. Виберіть таку тему для узагальнення, яку вважаєте найбільш важливою, потрібною, в якій ви домоглися певних успіхів (головний критерій оцінки роботи - результати), накопичили достатньо матеріалу. Це може бути методика викладання певного предмета або педагогічної діяльності в загальному. Потім сформулюйте назву і виберіть форму. Можливо, це буде доповідь, або стаття, або методична розробка, рекомендація. Найбільш повною і цікавою є форма цілісного опису досвід а.
2
Почитайте літературу з вашої тематики, систематизуйте свої спостереження за тим, що і як ви робите, що вміють ваші учні, які у них результати, зробіть висновки. Якщо ви все обдумали, склали план, можна приступати до написання роботи. Слідкуйте за тим, щоб ваш досвід не "загубився» в загальних міркуваннях і теоретичних викладках. Врахуйте ще один важливий момент - ваше оповідання про те, що і як ви робите, має бути доповнене розповіддю, як розвиваються ваші учні, діагностичними матеріалами, конкретними прикладами і досягненнями. Не бійтеся відображати не тільки успіхи, але й недоліки, помилки, труднощі.
3
Ретельно працюйте над змістом вашого узагальненого доповіді. Введення не повинне бути дуже великим, в основній частині намагайтеся писати не надто науковими фразами, в іншому випадку навряд чи хтось зможе дочитати вашу роботу до кінця. Краще викладіть матеріал стисло, логічно витримане, простим, ясним і зрозумілим мовою. Уникайте повторень, стежте за тим, щоб мова ваша була грамотною, без стилістичних, граматичних, орфографічних і пунктуаційних помилок.
4
Обов'язково доповніть теоретичну частину вашого узагальнення досвід а роботи додатками: учнівськими роботами, фрагментами уроків, діагностичними матеріалами, таблицями, списком літератури.