Як зшити жилет.

Жилет - елегантна частина жіночого вбрання, яку почали носити досить давно. Фасони жилетів дуже різноманітні, але якщо вас не влаштовує те, що продається в магазинах, ви можете спробувати зшити жилет самостійно. Слідуйте нескладної інструкції, і ви зможете похвалитися новою річчю, зробленою своїми руками.
Інструкція
1
Візьміть тканину, лінійку, олівець, кальку, сантиметрову стрічку, голки, нитки, ножиці, швейну машинку, англійські булавки.
2
Визначте тканину і фасон. Жилет може бути з підкладкою або без підкладки, з кишенями або без них - все це зробить вплив на технологію шиття. Тканина також може бути різною: і костюмної, і шовкової, і замшевого. Слідкуйте за тим, щоб нитки, тканини, блискавки і гудзики підходили один до одного за кольоровим рішенням.
3
Зніміть мірки. Вам знадобляться дані про обсяг ваших грудях (для деяких моделей йдеться про обсяг грудей 1, який проходить по самим опуклим точкам фігури, і 2, лінія якого проходить між ключицями і грудьми), обхваті талії, в деяких випадках знадобиться обхват шиї, довжина плеча (міряється прямою лінією по самим крайнім точкам плечей). Також не забудьте виміряти довжину самого виробу.
4
Побудуйте на кальці потрібні викрійки, не забувайте про виточки. Можна скористатися готовими викрійками, запозичивши їх з журналів або з інтернет-ресурсів, підставивши свої розміри і зробивши поправки на особливості фігури. При побудові викрійки пам'ятайте про плавність ліній.
5
Акуратно перенесіть викрійку на тканину. Не забудьте додати припуски на шви. Також однаково розкроїте і підкладку.
6
Виріжте деталі майбутнього жилета з тканини. Потім змітайте їх голкою вручну, щоб приміряти жилет і переконатися, що розмір виточок визначений правильно. Якщо заготовка вам підходить і сидить добре, можна прострочити її на машинці, підгинаючи краю тканини на 2 обороту. Не забудьте з'єднати деталі з аналогічно зшитими деталями підкладки.
7
До готового жилету пришийте гудзики і зробіть петлі. За бажанням можна також пришити накладні кишені, застібки-блискавки. Тоді ваш жилет вийде незвичайним і цікавим.