Як визначити валентність речовин.

Хімія для кожного школяра починається з таблиці Менделєєва і фундаментальних законів. І вже тільки потім, з'ясувавши для себе, що ж вивчає ця складна наука, можна приступати до складання хімічних формул. Для грамотної записи з'єднання потрібно знати валентність атомів, що складають його.
Інструкція
1
Валентність - здатність одних атомів тримати біля себе певну кількість інших і виражається вона числом утримуваних атомів. Тобто, чим сильніше елемент, тим більше у нього валентність .
2
Для прикладу можна використовувати два речовини - HCl і H2O. Це добре відомі всім соляна кислота і вода. У першому речовині міститься один атом водню (H) і один атом хлору (Cl). Це говорить про те, в даному з'єднанні вони утворюють одну зв'язок, тобто утримують біля себе один атом. Отже, валентність і одного, і іншого дорівнює 1. Так само просто визначити валентність елементів, що складають молекулу води. Вона містить два атоми водню і один атом кисню. Отже, атом кисню утворив два зв'язки для приєднання двох відрядив, а вони, в свою чергу, по одній зв'язку. Значить, валентність кисню дорівнює 2, а водню - 1.
3
Але іноді доводиться стикатися з речовини ми більш складними за будовою і властивостями складових їх атомів. Існує два типи елементів: з постійною (кисень, водень та ін.) І непостійною валентність ю. У атомів другого типу це число залежить від сполуки, до складу якого вони входять. Як приклад можна привести сірку (S). Вона може мати валентності 2, 4, 6 і іноді навіть 8. Визначити здатність таких елементів, як сірка, утримувати навколо себе інші атоми, трохи складніше. Для цього необхідно знати властивості інших складових речовини.
4
Запам'ятайте правило: добуток кількості атомів на валентність одного елемента в з'єднанні повинна збігатися з таким же твором для іншого елемента. Це можна перевірити знову звернувшись до молекули води (H2O): 2 (кількість водню) * 1 (його валентність ) = 21 (кількість кисню) * 2 (його валентність ) = 22 = 2 - значить все визначено вірно.
5
Тепер перевірте цей алгоритм на більш складному речовині, наприклад, N2O5 - оксиді азоту. Раніше вказувалося, що кисень має постійну валентність 2, тому можна скласти рівняння: 2 ( валентність кисню) * 5 (його кількість) = Х (невідома валентність азоту) * 2 (його кількість) Шляхом нескладних арифметичних обчислень можна визначити, що валентність азоту в складі даного з'єднання дорівнює 5.