Як відрегулювати гриф гітари.

Регулювання грифа гітари є вельми специфічним навиком, яким володіє не кожен гітарист. Багато, щоб не нанести шкоди інструменту, принципово роблять це тільки в майстернях.
Вам знадобиться
  • - Шестигранний ключ;
  • - Лінійка;
Інструкція
1
Заміряйте відстань між струнами і грифом. Робити це краще над порожком сьомого лада - в цьому місці прогин зазвичай буває найбільшим. Відстань між басовою шостий струною і порожком повинно бути 3-4 міліметра. Наступним зверніть увагу на перший поріжок - відстань між ним і струною повинно бути не менше одного міліметра: інакше, при грі боєм з'являтиметься деренчання, і гриф дійсно необхідно регулювати.
2
Запитайте у досвідченого гітариста, чи не занадто сильно зігнутий гриф. На жаль, високо підняті над грифом струни ніяк не позначаться на звучанні інструменту, і визначити це на слух ви не зможете. Проблемою являтися буде тільки те, що гра на такій гітарі потребують фізичних зусиль. Якщо ви не впевнені у власній оцінці, то запитайте у досвідченого музиканта, чи не важко притискаються струни, і, якщо це так, то їх необхідно опустити щоб уникнути проблем. Але, коли обидва способи перевірки (з першого і другого пунктів) дають «нормальні результати», то гриф в регулюванні просто не потребує.
3
Переконайтеся, що струни налаштовані не надто високо. Якщо вони «підігнані» під ваш голос, а не по камертону, то висока ймовірність порвати їх при регулюванні грифа . Більш того, після регулювання потрібно буде обов'язково перевірити, «будує» чи гітара, і налаштувати її заново, якщо буде потрібно.
4
Знайдіть на грифі металеву виїмку. Вона повинна мати форму шестикутника і перебувати на одній з підстав. Якщо її немає зовні, то перевірте всередині корпусу гітари - там вона поміщається з «естетичних міркувань», щоб інструмент виглядав красивіше.
5
Вставте шестигранний ключ відповідного розміру і приступайте до налаштування. Сам процес не викликає ніяких труднощів: повертаючи ключ у ту чи іншу сторону, ви регулюєте вигин грифа . Однак зверніть увагу на те, що при надмірному прогині може утворитися тріщина, яка призведе інструмент в непридатність. Тому, якщо ви напевно не впевнені в тому, що робите, краще перший раз попросити майстра налаштувати гриф при вас.
Корисна порада
Якщо отвір для ключа всередині корпусу, то струни слід максимально послабити, щоб не порвати з необережності.
Налаштування електрогітари, на відміну від акустичної, є більш тонкої і трудомісткою процедурою. Щоб домогтися від інструменту бездоганної роботи, крім регулювання самого звучання вимагається налаштувати мензуру, висоту струн, відрегулювати прогин грифа і відстань від струн до звукознімачів.
Інструкція
1
Проведіть настроювання звучання електрогітари за допомогою онлайн-тюнера або спеціальних програм: Pitch Perfect Tuner, Gutar pro, Tune It !, AP Guitar Tuner, Guitar Rig, GCH-Guitar Tuner. Щоб здійснити настройку самостійно, довіртеся своєму музичному слуху.
2
Налаштуйте гітару в стандартний лад, почавши з регулювання звучання першої струни: воно повинно відповідати ноті «Мі» на піаніно або звучанню першої струни на другий вже налаштованої гітарі. В унісон з відкритою першою струною повинна звучати друга, затиснута на п'ятому ладу. Звучання третьою, затиснутою на четвертому ладу, струни повинно збігатися з звучанням другий відкритої струни. Четверта, п'ята і шоста струни, затиснуті на п'ятому ладу, повинні, відповідно, звучати в унісон з третьою, четвертою та п'ятою відкритими.
3
Налаштуйте мензуру електрогітари, скориставшись тюнером. Обертаючи болти, розташовані на струнотримачів, відрегулюйте гітару таким чином, щоб затиснута на дванадцятому ладу струна звучала на октаву вище, ніж відкрита. Використовуйте флажолети, щоб налаштувати мензуру на слух. Збільште мензуру в тому випадку, якщо нота на дванадцятому ладу буде вище ноти відкритої струни. У зворотній ситуації потрібне зменшення мензури.
4
Відрегулюйте прогин грифа гітари, затиснувши шосту струну на першому та останньому ладу. Перевірте, щоб відстань від восьмого лада до струни складало 0,2 - 0,3 мм. Переконайтеся в тому, що відстань від струни до верхньої поверхні сімнадцятого лада становить 1,6 - 2,4 мм. на струнах від першої до третьої і 2 - 2,8 мм. на струнах від четвертої до шостої.
5
Повертайте болти, за допомогою яких звукознімач кріпиться до корпусу, щоб відрегулювати відстань від звукознімачів до струн. Відстань від датчика до товстих струн має бути більше, ніж це ж відстань від тонких струн. Якщо датчик буде розташований дуже близько, він буде задітися струнами, а якщо занадто далеко - звук буде тихим.