Як привернути увагу в рекламі.

Успішний продаж товарів і послуг неможлива без грамотної маркетингової політики компанії-продавця. Найважливіша складова комплексу маркетингу - стимулювання збуту, реклама. Хороше рекламне послання, яке вже при першому контакті приваблює увагу споживача і викликає стійкий інтерес до товару чи послуги, здатне істотно вплинути на зростання обсягів продажів.
Інструкція
1
Перш ніж складати призивне і ефектне в текстовому і художньому плані рекламна пропозиція, подумки складіть соціально-демографічний портрет споживача.
2
Визначивши адресата, проаналізуйте, що може вплинути на позитивне рішення про покупку. Ви повинні отримати відповідь на головне питання: які аргументи на користь продукту будуть найбільш адекватні споживчими мотивами представників цільової групи.
3
Поставте себе на місці читача рекламного послання. Як він буде сприймати його? Є загальна психологічна модель сприйняття реклами - AIDMA. Вона передбачає таку послідовність: залучення уваги - стимулювання інтересу - збудження бажання - вплив на мотивацію - заклик до дії.
4
Залучити увагу реклама може інтригуючим заголовком, неординарним художнім прийомом, грою кольору і т.д. Інтерес пробуджується у одних на інтелектуальному рівні, в інших - на емоційному. Реклама може і порадувати, і здивувати, і підбадьорити, і надихнути. Гарна реклама не тільки проінформує споживача про продукт, сформує його рекламний образ, а й викличе бажання зробити покупку.
5
Аргументація на користь товару чи послуги - ядро ефективного рекламного послання. Аргументи можуть бути і об'єктивними, по суті переваг продукту, і суб'єктивними, що викликають певні позитивні асоціації. Вони повинні бути настільки сильні і привабливі, щоб потенційний покупець свідомо зробив висновок, що рекламований товар - саме те, що він шукає для вирішення проблем.
6
Якщо реклама - друкований текст, врахуйте два важливих моменти: - текст повинен бути розбірливо, чітко надрукований і грамотно проілюстрований; - інформація повинна бути зрозуміла без додаткових коментарів.
7
Щоб реклама привернула увагу і викликала інтерес до прочитання, не зловживайте обсягом тексту. Короткий послання предпочтительней, виняток - реклама складного технічного вироби.
8
Приваблюють увагу до рекламі фірмові константи, які «працюють» як елементи ідентифікації. Вони можуть бути графічними, колірними, мовними і т.д. Товарний знак, логотип, система верстки, спеціальний шрифт, слоган - все це допоможе запам'ятати рекламу.
Зверніть увагу
Забороняється рекламувати товар, який завідомо має хоч якусь ваду. Закон реклами: вона допомагає збуту добротної продукції та прискорює провал неякісною.
Корисна порада
Складаючи рекламне послання, майте на увазі, що конкуренти займаються тим же. Вивчіть рекламу суперників, відзначте плюси і мінуси. Знайшовши повтори, виключіть їх з оголошень.