Як придумати тему для твору. Яку вибрати тему для твору.

Твір - стандартна робота з літератури, яка покликана визначити, наскільки учень розібрався в творі. Однак школярі часто встають в глухий кут, коли потрібно самостійно вибрати тему .
Інструкція
1
Напишіть про авторське стилі. Теми таких творів звучать приблизно так: «Метафори у творчості Блока», «Особливе побудова віршів Маяковського» або «Глибокий психологізм Достоєвського». Тобто, писати ви будете не про один конкретний творі, а про творчість в цілому. Такий вибір теми дозволить значно збільшити обсяг твори, якщо це потрібно.
2
Піддайте розбору персонажів. Наприклад, «Образ полковника Най-Турса у Булгакова». Вибір одного єдиного персонажа (або групи) вигідний тим, що вам не доведеться докладно розбирати всю книгу - достатньо буде лише декількох потрібних вам епізодів, в яких розкривається характер героїв. Більш того, таке твір вийде дуже психологічним - якщо ви зможете вірно описати характер персонажа і ту думку, яку автор з його допомогою підкреслює, то висока оцінка забезпечена.
3
Не беріть в якості теми проблемні питання. Таким чином ви ризикуєте сильно стиснути обсяг тексту, адже, відповівши на питання, ви не зможете розвивати думку далі. Навпаки ж, якщо ви візьмете занадто обширний пункт «Проблема батьків і дітей у Тургенєва», то вам буде потрібно доскональне знання всього роману і докладний розбір всіх важливих епізодів, інакше вам доведеться пояснювати, чому ту чи іншу сцену ви проігнорували.
4
Перевірте підручник з літератури. У ньому обов'язково повинен бути присутнім хоча б поверхневий розбір роману і основні думки, які автор хотів донести до читача. Уже на основі прочитаного розбору ви можете вибрати одну з невеликих за обсягом «проміжних» тим, і написати твір по ній. Також обов'язково перевірте, чи є в підручнику, власне «теми для творів» - в такому випадку достатньо взяти одну із запропонованих.
5
Використовуйте чужі твори. Спосіб найлегший і нечесний, але має право на існування. Зрозуміло, скачувати готові варіанти і дослівно їх переписувати - не кращий спосіб, тому спробуйте просто погортати «твори« по Війні і Світу »». Ви побачите безліч тем, про які самі б не здогадалися, і прочитаєте, як вони розібрані іншими авторами: вже на основі цього писати власний варіант буде набагато простіше.
Корисна порада
Списані твори легко вгадати по стилю, який явно відрізнятиметься від вашого.