Як закінчити есе.

Написання есе є одним з улюблених занять учнів - ймовірно, тому що це вельми вільна форма твори. Однак, незважаючи на свою свободу, вона не може не розуміти в собі три основні частини: вступ, основну частину і висновок, з написанням якого у багатьох виникають проблеми.
Інструкція
1
Підведіть підсумок. Власне, це найбільш загальний і абстрактний підхід, що використовується тільки при повному творчому безсиллі. Суть прийому полягає в тому, що ви «узагальнюєте вищесказане», нагадуючи читачеві всі основні моменти есе , які хотіли б підкреслити і повторити. Плюс використання цього прийому в тому, що він кілька систематизує вашу роботу, допомагає довести до ясного розуміння головні пункти і бути впевненим, що для читача не залишилося неясностей.
2
Поверніться до початку розмови. Коли есе присвячено цілком конкретній темі і вашому до неї відношенню, вдалим прийомом промови буде «закільцьовування»: поставивши у введенні деякий тезу, протягом основної частини ви намагаєтеся розкрити його, а в ув'язненні - повертаєтеся до початку, яке вже після прочитання може прозвучати трохи інакше. Доповнити ефектність прийому можна тим, що теза викликатиме яскраво негативну реакцію з боку слухача: так надходив у своїх творах Фрідріх Ніцше, з перших сторінок заявляючи, що «Християнство - релігія трусів і лицемірів», а потім плавно аргументуючи свою позицію.
3
Підіть вперед. Оскільки есе припускає міркування скоріше філософського характеру, то ніхто не має права заборонити вам відхилитися від основної теми твору й під кінець поміркувати про питанні кілька відверненому. Наприклад, розмірковуючи про «Погляді на долю Росії класиків різних років», ви можете уявити, що сказали б класики майбутнього, якщо стан справ в країні різко не зміниться.
4
Зверніться до читача. Використання звернень в есе не тільки допустимий, але і часто використовуваний прийом викладу. Почавши «розмова», ви неодмінно привернете читаючого до підвищеної уваги і умовному вам відповіді. Сенс звернення може бути різним: ви можете закликати до якогось вчинку або задати риторичне питання, на який кожен повинен відповісти самостійно.
Корисна порада
Намагайтеся зробити висновок не надто різким: іноді краще збільшити обсяг, ніж обривати себе на половині слова.