Як виростити мирт. Як правильно садити мирт.

Вічнозелений мирт з запашними білими квітами й немов полірованими листами - символ молодості, любові та краси. Це деревце виділяє фітоніціди, що вбивають мікроби і очищають повітря. Настоянку мирт а застосовують проти багатьох недуг. Для профілактики хвороб можна просто гуляти або сидіти поруч з мирт овим деревом. На жаль, посадити мирт під відкритим небом в російських умовах навряд чи вийде, але деревце буде успішно рости в оранжереї або навіть вдома. Останній варіант краще: адже в цьому випадку мирт буде приносити вам користь буквально кожну секунду.
Вам знадобиться
  • - плівка або скляна банка;
  • - горщик і широкий піддон до нього;
  • - пульверизатор;
  • - підгодівля для кімнатних рослин;
  • - перегній, пісок, земляна суміш.
Інструкція
1
Мірт розмножують живцями в теплу пору року. Гілочки довжиною 7 - 10 см поміщають у вологий і пухкий субстрат або пісок, накривають скляною банкою або плівкою і ставлять у світле, але не сонячне місце. «Укриття» іноді знімають, провітрюючи грунт щоб уникнути її закисання.
2
Для саджанців важливий яскраве світло з невеликою кількістю прямих сонячних променів. При цьому в середині дня рослину слід закривати від спекотного сонця. Найкраще місце для горщика з мирт ом - вікна в житловій кімнаті, що виходять на схід чи південь. Важливо, щоб взимку температура в приміщенні не опускалася нижче шести градусів. Влітку рослину слід виносити на балкон.
3
деревце необхідна грунтова суміш з рівних частин перегною, дернової і листової землі і піску. Мирт регулярно поливають водою, яка перед цим відстоювалася протягом доби або більше. Постійна вологість земляного кома - важлива умова правильно розвитку деревця, а при пересиханні грунту рослина може загинути. Крім того, мирт варто часто обприскувати, тому що він любить вологе повітря. Щоб забезпечити високу вологість повітря, можна тримати горщик з мирт ом в широкому піддоні з водою. Вода в піддоні не повинна застоюватися.
4
З початку весни і до кінця літа мирт підгодовують комплексним добривом для кімнатних рослин раз в два тижні. Крупним деревцям в верхній шар землі один раз за літо можна підмішувати перегній.
5
Пересаджують мирт при необхідності, - якщо деревцю став малий горщик. Оскільки мирт росте досить швидко (за два місяці деревце може досягти висоти в 20 см), молоді мирт и вимагають пересадки щороку, а мирт и постарше пересаджують один раз в два або три роки. Пересадку бажано проводити навесні.
Зверніть увагу
Мірт починає цвісти і плодоносити через 4 - 5 років після посадки.
Корисна порада
Горщик з миртом не слід ставити поблизу опалювальної системи, оскільки він родом із Середземномор'я і тому негативно ставиться підвищеної сухості повітря.