Як поліпшити кровообіг в голові.

При недостатньому кровопостачанні головного мозку з'являється важкість у голові , головний біль, запаморочення, шум у вухах і миготіння мушок перед очима. Поліпшити кровообіг можна як за допомогою лікарських препаратів, так і безмедикаментозними методами.
Вам знадобиться
  • - полівітаміни з підвищеним вмістом вітаміну РР;
  • - масажер для голови;
  • - препарати, що покращують мозковий кровообіг;
  • - аспірин, «Кардіомагніл» , «Тромбо АСС».
Інструкція
1
Займіться лікування основного захворювання, на тлі якого розвинулося погіршення мозкового кровообігу (атеросклероз, гіпертонічна хвороба і т.д.).
2
Ведіть здоровий спосіб життя: відмовтеся від шкідливих звичок, спите по 8-9 годин на день, частіше бувайте на свіжому повітрі, займайтеся спортом і харчуйтеся правильно. Правильне харчування включає в себе обмеження жирної і солоної їжі, збільшення кількості овочів і фруктів в раціоні.
3
Приймайте полівітаміни з підвищеним вмістом нікотинової кислоти (вітаміну РР).
4
Придбайте ортопедичну подушку для сну.
5
Виконуйте повороти і нахили голови в різні боки по 4-5 хвилин 2 рази на день. Це допоможе «розігнати» кровотік в судинах шиї і голови.
6
Кожен день 7-10 хвилин приділяйте масажу вух, шкіри голови і шийно-комірцевої зони. Масаж вушних раковин виробляєте розтираючими рухами. Для шкіри голови використовуйте спеціальні масажери, або просто проводите по шкірі кінчиками пальців, злегка натискаючи і розтираючи її. Потім інтенсивними рухами розімніть область потилиці, задньої поверхні шиї і верхньої частини спини.
7
Виконуйте дихальні вправи для насичення крові киснем. Це можуть бути спеціальні методики по Стрельникової, Бутейко і т.д. Також можна просто затримувати дихання на кілька секунд спочатку на видиху, потім на вдиху, дихати по черзі кожною ніздрею. Дихальні вправи виконуйте щодня 10-15 хвилин.
8
Приймайте препарати, що покращують мозковий кровообіг: кавінтон, цинаризин, пірацетам, фезам, Омарон. Курс лікування триває від 1 до 3 місяців, його проводять 2-3 рази на рік.
9
Чоловікам після 45 років, а жінка після 55 необхідно щодня на ніч приймати? таблетки звичайного аспірину. Це дозволить поліпшить плинність крові по судинах. Замість звичайного аспірину людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту рекомендується приймати по 1 таблетці «Кардіомагнілу» або «Тромбо АССА».
Безліч хвороб людини пов'язані з уповільненням кровообігу. Посилити кровотік можна різними способами. Раніше це було кровопускання і п'явки, у наш час популярні трави, баня, масаж, гімнастика і багато іншого.
Вам знадобиться
  • Гингко білоба, каштан, таволга, сеанси масажу, скипидарні ванни
Інструкція
1
Препарати з листя рослини гінкго білоба благотворно діють при несприятливих судинних змінах, оскільки здатні відновлювати центральне і периферичний кровопостачання, вони покращують стан артерій кінцівок. Але основне їхнє призначення - це благотворно впливати на кровоносні судини мозга.Еслі є можливість придбати сухе листя цієї рослини, зробіть настойку. Для цього залийте їх горілкою в пропорції 1:10, і після двох тижнів настоювання приймайте по чайній ложці 3 рази на день. Застосовувати гінкго білоба можна тривалий час. В аптеках можна придбати готові препарати "Гінкго Білоба" (фірми Евалар) і "Білобіл" (фірми KRKA).
2
У нашій країні теж ростуть рослини з подібними властивостями. Це таволга вязолистная (народна назва лабазник). Вона здатна покращувати мозковий кровообіг навіть більше, ніж заморська гінкго білоба. Для заварювання чаю потрібно взяти ложку квіток таволги і залити склянкою крутого окропу, і через п'ять хвилин цілющий напій готов.Такім же чином діє і каштан кінський. Частіше використовується настоянка каштана, аптечна або самостійно настояна на горілці (20 г сухих квіток каштана на 500 мл горілки, настоювати два тижні). Цю настоянку приймають по чайній ложці три рази на день. Існують готові препарати з каштана, приміром, Ескузан або наш вітчизняний препарат Есфлазід.
3
Масаж - визнаний засіб для поліпшення тонусу, розігріву крові і поліпшення обміну речовин. Під час масажу відбувається вплив на всі ділянки тіла. При загальному масажі відбувається обробка всіх великих м'язів організму, це викликає викид в кров активних речовин, посилення периферичного кровотоку. Потрібно тільки не забувати про протипоказання до масажу - високій температурі, гострих інфекційних захворюваннях і запаленнях на шкірі.
4
Сьогодні знову стали дуже популярними скипидарні ванни. Вони вважаються кращим засобом для відновлення кровообігу. Механізм лікувальної дії таких ванн полягає в забезпеченні припливу кисню і видалення шлаків за допомогою відкриття капилляров.Эмульгированный скипидар, контактуючи зі шкірою, викликає розширення капілярів і сприяє значному збільшенню їх. Заодно здійснюється профілактика тромбозів. Ефективність скипидарні ванн визнана багатьма медиками світу.
5
Баня - це відмінна зарядка для кровоносної системи, вона прекрасно регулює обмін речовин, виводить шкідливі шлаки і заряджає енергією.
6
Ранкова зарядка - простий і ефективний спосіб підсилити кровотік, скинути залишки сну і підготуватися до нового дня. Головне, підібрати підходящий комплекс, ефективний і нескладний. Найголовніше в зарядці - це постійність. Покращуючи кровообіг , можна зупинити розвиток хвороби і відсунути старість.