Як здружити клас.

Проблема дружби дітей, що навчаються разом, хвилює і класного керівника, і батьків. Учителям з дружним класом легше працювати. Дітям хочеться йти в школу, щоб поспілкуватися зі своїми однокласниками, взяти участь у загальношкільній життя. У такому класі хлопцям приємніше вчитися. Вони почуваються комфортно.
Інструкція
1
Задіюйте учнів класу в одному захоплюючому колективному творчій справі (КТД). Але воно не повинно бути одноденним. В ході спільної роботи в рамках цієї справи діти зможуть взяти участь і в вікторинах, і в різних шкільних та міських чи районних заходах, ходити в кіно або театр, відвідувати музеї, бібліотеки, разом читати, брати участь в походах і т.д. Таким чином, учні багато часу проводитимуть разом.
2
Розбийте клас на групи, включивши в кожну дітей з "різних таборів" (якщо такі є). Кожній групі дайте якесь завдання відповідно до КТД. Слідкуйте за ходом його виконання. Обговоріть виконані роботи. Відзначте ту групу учнів, яка краще впоралася із завданням. Переформовувати групи протягом всього колективного творчого справи.
3
Зверніться за допомогою до шкільного психолога, який за допомогою спеціальних методик, наприклад "соціометрії", виявить "лідерів" класу, виявить внутрішньогрупові підсистеми, проведе вимір ступеня згуртованості/роз'єднаності учнів і т.д, простежить динаміку згуртування колективу. Попросіть психолога допомогти провести тренінги, ігри на згуртування колективу та інші спільні заходи психологічної спрямованості.
4
Отже, для того, щоб перетворити клас у дружну команду, недостатньо спільних походів у кіно і театр. Потрібні захоплюючі колективні творчі справи та бажана допомога шкільного психолога. Тоді хлопці будуть краще вчитися і комфортно почувати себе в школі. Допомогти згуртувати дитячий колектив повинні не тільки педагоги, а й родітелі.Чтоби здружити клас, знадобиться досить багато часу (від півроку до декількох років).
Зверніть увагу
На думку психологів, дружбу в дитячому віці надається більше значення, ніж у дорослому.