Як уберегтися від поразок блискавкою.

Грози є одним з найнебезпечніших для людини природних явищ. Під час грози відбувається іскровий розряд електрики - блискавка, яка може стати причиною смерті людини. Існує ряд правил, дотримуючись яких, можна значно знизити ризик отримати удар блискавкою .
Інструкція
1
Щоб убезпечити будівлі і різні споруди від блискавки, встановлюйте заземлення громовідводи (насправді - «громовідводи»), що представляють собою металеві високі щогли.
2
Бійтеся удару блискавки тоді, коли ви знаходитесь безпосередньо в районі грозового фронту, тобто гуркіт грому слідують відразу ж після спалаху блискавки. Швидкість світла значно перевищує швидкість звуку, тому чим більше часу проходить від блискавки до грому, тим далі від вас гроза.
3
Під час грози не розмовляйте по телефону, так як блискавка може потрапити в дроти. Вимкніть також електро- і радіоприлади, мобільні телефони, перебуваєте по можливості далі від електропроводки, а також металевих предметів.
4
Якщо ви знаходитесь на вулиці, не вставайте під високими і, особливо, окремо зростаючими деревами. Ніколи не купайтеся під час грози і навіть намагайтеся не перебувати поблизу водойм. З піднесених місць зійдіть в низину.
5
Якщо немає ніякого укриття (відкрита місцевість, поле), постарайтеся знайти якесь низьке місце або улоговину, сядьте навпочіпки і обхопіть коліна руками, щоб якомога менше поверхні тіла було підставлено електрики.
6
Автомобіль може послужити укриттям, якщо в ньому сухо і ви закриєте всі вікна.
7
Дуже мало вивчено таке явище, як кульова блискавка. Живе вона зовсім недовго, менше хвилини, і зустрічається вкрай рідко. Основні правила поведінки, якщо ви побачили кульову блискавку: не робіть різких рухів, повільно відійдіть з її шляху, відкрийте в приміщенні кватирку, якщо це можливо. Ніколи не кидайте жодних предметів в кульову блискавку - вона може вибухнути, а людина може отримати травми різного ступеня тяжкості аж до зупинки серця. Якщо когось все-таки зачепила кульова блискавка, перенесіть людини в провітрюване приміщення, накрийте теплою ковдрою і викличте лікаря.