Як вставити струну в гітару. Як вставити струни в гітару на кінці якої гайка.

Як це не сумно, але струни - витратний матеріал, їм властиво рватися, розтягуватися, деформуватися і т.д. Тому кожен поважаючий себе гітарист зобов'язаний мати завжди при собі комплект запасних струн, а також повинен вміти їх правильно встановлювати. Досить часто музиканти скаржаться на свої інструменти за те, що вони швидко розбудовуються, звинувачуючи в цьому погана якість гітари або музичної фурнітури. Насправді, в більшості випадків винна неправильна установка струн.
Вам знадобиться
  • Новий комплект струн, відповідний для вашої гітари і відповідає вашим вимогам (навчання, композиторство і т.д.)
Інструкція
1
Ослабьте старі струни за допомогою колкового механізму. Послабити потрібно досить сильно, але щоб струни сильно не провисали. Робиться це для того, щоб від різкої зміни сили натягу не відбулася деформація гітарного грифа.
2
Розкрутите через деякий час колки і зніміть старі струни. Після чого відв'яжіть струни від порожка. Але не знімайте всі струни відразу - можуть виникнути складності, а наочного зразка у вигляді натягнутої струни вже не буде.
3
Закріпіть нову струну на поріжку, після чого доведіть її до головки грифа, пропустивши в отвір кілочка. Зверніть увагу на те, що необхідно залишити запас для намотування на кілочок струни. Після чого струну потрібно обережно натягнути за напрямом головки грифа. Будьте обережні - НЕ смикайте струну в різні боки, тому, що вона може деформуватися або порватися, що, само собою, вкрай небажано.
4
Загніть кінець струни в напрямок центру головки грифа і пропустіть під самою струною. В результаті цих дій повинен вийти замок. Завдяки удерживанию струни в натягнутому положенні Запобігти її деформація і полегшиться в цілому процес її установки.
5
Починайте крутити кілочок, утримуючи струну в натягнутому положенні. Завдяки такому накручування струна сама себе затисне. Якщо виникне необхідність збільшити похилий кут струни щодо порожка, то намотуйте струну вниз по валу колка, а не вгору. Адже якщо похилий кут буде дуже маленьким, струна може зіскочити з порожка прямо під час гри.
6
Натягніть інші струни, спираючись на зразок у вигляді натягнутої першою. Такий спосіб установки струн дозволяє довгий час не засмучуватися інструменту.
Зверніть увагу
Перш ніж ставити металеві струни, розберіться, чи призначена для них ваша гітара. На деяких інструментах не можна ставити металеві струни, особливо після нейлонових, бо велика ймовірність поломки порожка, непризначених для натягу такої сили. Будьте уважні.
Корисна порада
Розраховуйте запас довжини струни таким чином, щоб вона робила два або три витка навколо кілочка. Менше витків робити не варто - висока ймовірність зіскоку струни, а більше трьох витків робити попросту нераціонально.
Для тих, хто вирішив вчитися грати на гітарі по нотах, рекомендується застосовувати нейлонові струни . Вони м'якше металевих і не призводять до втоми пальців при грі. Правильна установка нейлонових струн подарує стрункість звучанням і м'якість при відтворенні звуку.
Інструкція
1
Зніміть старі струни , послабивши їх натяг. Петлі, розташовані на гвинті колка, піддіньте яким-небудь гострим предметом і витягніть кінці струн з отворів в барабані. Чи не дивуйтеся, якщо гриф гітари почне коливатися після зняття всіх струн. Це властиво тим інструментам, гриф яких тримається на гвинті. Після постановки струн стійке положення повернеться.
2
Щоб не порушити послідовність розташування струн, починайте постановку з найтоншою (першої) струни . Зробіть на відстані 1,5-2 см від одного з закінчень струни вузлик, подібний до того, який зав'язують на кінці нитки, приступаючи до шиття.
3
Закріпіть струну на підставці, виконавши петлю. Гітару при цьому тримайте в горизонтальному положенні. Кінець з вузликом перекиньте через підставку і з будь-якого боку підведіть під струну. Потім просмикніть закінчення струни в утворену петлю. Простежте за тим, щоб вузол розташовувався поза петлі.
4
Затяните петлю, щоб вона не розпустилася. Для цього вказівним пальцем з боку отворів для струн притисніть місце перетину петлі з кінцем струни до підставки. Струну весь час тримаєте в натягнутому стані. Потягніть вільною рукою за протилежний кінець струни , затягуючи її.
5
Сядьте і поставте гітару на підлогу. Щоб закрепляемая струна перебувала в натягнутому стані і не мала можливості розпуститися на підставці, правим коліном притисніть її до грифа. Кінець струни просмикніть в отвір, який знаходиться на валику колка, виведіть його на пару сантиметрів.
6
Накрутите струну на валик кілочка. Запам'ятайте, що все струни повинні закручуватися в єдиному напрямку. Зробіть кілька витків внахлест. Один з них повинен лягати поперек всіх інших.
7
Пальцями правої руки відтягніть струну, тримаючи її під прямим кутом до грифа і не даючи послабитися. Продовжуйте накручувати струну на валик. Коли вона буде остаточно натягнута, перевірте петлю на підставці: розбещена струна не зможе тримати лад, тому всі необхідно переробити заново.
8
При установці басових струн (4,5,6) вузлики можна не робити. Зауважте, що на одному кінці басовою струни мається волоконна петелька. До закріпленню струни вона не має ніякого відношення, але найчастіше в отвір в підставці струну вставляють тим кінцем, на якому петелька відсутня.