Як відіпрати лак від одягу.

Лак для нігтів - незамінна і обов'язкова річ в косметичці будь-якої жінки. Це маленьке пікантне доповнення до стильного образу іноді не тільки радує нас, але і засмучує, коли в поспіху, або просто випадково, ми проливаємо крапельку лаку на одяг. І начебто нічого страшного, потрібно швидко взяти і змити неприємне пляма, але дуже часто відіпрати лак від одягу, не зіпсувавши саму річ, не так то й просто.
Інструкція
1
Якщо ви тільки що пролили лак і пляма досить свіже, обробіть його рідиною для зняття лаку. Якщо її під рукою немає, протріть пляму ганчіркою, змоченою в невеликій кількості розчину скипидару, бензину або гасу. Це найперші необхідних і ефективних заходів.
2
Якщо пляма вже встигло висохнути, то візьміть на озброєння наступні способи видалення плями. Акуратно підчистити корочку лаку з забрудненою одягу, прибравши застарілу корочку. Дійте акуратно і обережно, інакше можете продірявити тканину. Обробіть пляма розчинником, потім змийте його мильним розчином води. При необхідності змастіть пляма сумішшю бензину з ацетоном або скипидаром і залиште її на тканини на півгодини. Після цього знову обробіть пляма цієї ж сумішшю.
3
Якщо пляма виявилося на тканини білого кольору, до суміші з бензину і скипидару додайте крейду, потім дайте просохнути цієї пасті на тканини пару годин. Тут же можете використовувати і відбілювач. Потім протріть тканину ацетоном або бензином і знову промийте водою. Обережно використовуйте суміші з оцту і ацетону, вони не підходять шовковим тканинам. Для бавовни небезпечний хлорно-вапняний склад.
4
Все частіше при виготовленні лаку використовуються масла і щоб видалити таку пляму, крім ацетону, необхідно додати до суміші денатурований спирт. Не поспішайте використовувати розчинники. Перед тим як приступити до справи, обов'язково перевірте приготований склад на невеликій ділянці тканини, бажано в тих місцях одягу, яка не впадає в очі.
5
Не забувайте, що деякі хімічні речовини згубні для певних видів тканини. Щоб відіпрати лак від одягу, небезпечно використовувати ці склади при видаленні плям з синтетичних матеріалів, так як замість бажаного результату ви в результаті отримаєте абсолютно непридатну до шкарпетці річ. Хімічний склад може просто розплавити ваш одяг і замість плями від лаку на тканині з'явиться дірка.
Корисна порада
Перед тим як приступити до обробки плями, обов'язково враховуйте склад, походження та якість тканини.
Пляма від лаку на модній і улюбленої речі може надовго зіпсувати настрій. До того ж зазвичай такі плями з'являються в самому невідповідному місці і в самий невідповідний час. Дуже важливо відіпрати лак, не зіпсувавши при цьому виріб. При виборі засобу видалення лаку важливо враховувати якість тканини та її властивості.
Вам знадобиться
  • Скипидар, бензин, гас, денатурований спирт, крейда
Інструкція
1
Перш ніж приступити до виведення плями від лаку , видаліть з вироби пил. Потім підкладіть з виворітного боку дерев'яну дощечку, обгорнуту білою чистою ганчіркою або декількома шарами марлі. Так ви зможете запобігти появи на тканини розлучень. Для точного нанесення сумішей і складів використовуйте піпетку або дерев'яну паличку. Обробку плям складами ведіть обережними рухами від країв плями до його середини.
2
Свіжа пляма від лаку обробіть скипидаром, бензолом, гасом або очищеним бензином.
3
Якщо пляма застаріле, підчистити його, акуратно видаливши корочку, намагаючись не пошкодити при цьому тканина. Після цього обробіть забруднене місце розчинником, а потім заперіть виріб.
4
Для складних плям приготуйте склад з скипидару і бензину в рівних пропорціях. Нанесіть суміш на пляму від лаку і залиште на тридцять хвилин, а потім протріть тканину сумішшю ще раз.
5
Видалити пляма від лаку з білої тканини можна спеціальною пастою. Змішайте в рівних пропорціях бензин, скипидар і крейда. Нанесіть приготовлену пасту на пляму і залиште на три-чотири години. Потім протріть тканину ацетоном.
6
Для видалення плям від масляного лаку використовуйте склад, приготований з денатурованого спирту і ацетону, узятих в співвідношенні 1: 2.
7
Якщо первинна обробка плями не привела до його зникнення, виконайте процедуру очищення ще кілька разів, до отримання позитивного результату. Після закінчення обробки тканини будь-яким складом обов'язково відіпрати виріб в теплій воді.
8
Враховуйте, що застосування хімічних засобів годиться тільки для натуральних тканин. Синтетика може розплавитися під дією хімічних препаратів. Щоб бути в повній впевненості, що ви при обробці не зіпсуєте виріб, перед обробкою плями проведіть експеримент на шматочку матерії або випробуйте рекомендоване засіб з виворітного боку виробу.