Як розтопити вершкове масло. Як розтопити масло на водяній бані.

Деякі кулінарні рецепти припускають використання розтопленого вершкового масла. Особливо часто таке масло використовується при приготуванні випічки. Розтопити вершкове масло можна чотирма способами.
Вам знадобиться
    • каструля;
    • глибока сковорідка;
    • невелика залізна або керамічна ємність;
    • вилка;
    • ємність для мікрохвильовки.
Інструкція
1
Отже, відріжте потрібну вам за рецептом кількість вершкового масла і, щоб прискорити процес, поріжте його на невеликі шматочки. Чим дрібніше будуть шматочки, тим швидше масло «розтане».
2
Спосіб перший. Щоб розтопити вершкове масло безпосередньо над вогнем, візьміть невелику залізну каструльку або турку. Якщо ви берете каструльку, то вона повинна бути невеликого розміру, щоб масло масло набагато бистрее.Положіте шматочки масла в ємність. Увімкніть невеликий вогонь. Однією рукою візьміть ємність з масло м і піднесіть до вогню. Краще тримати ємність з масло м на вазі на відстані 1-2 сантиметрів над конфоркою, а не ставити безпосередньо на вогонь. Іншою рукою візьміть вилку і помішуйте масло в емкості.Еслі побачите, що масло закипає, підійміть ємність трохи вище треба вогнем. Не давайте маслу закипіти, інакше воно втратить корисних свойств.Постоянно помішуючи масло і, то підносячи ємність до вогню, то прибираючи її трохи далі від вогню, дочекайтеся, поки всі масло НЕ «розтане».
3
Спосіб другий. Щоб розтопити вершкове масло на паровій бані, поставте на сильний вогонь велику каструлю з водою і доведіть її до кипіння. На каструлю, в якій кипить вода, зверху поставте решітку. Покладіть невеликі шматочки масла в невелику керамічну або залізну ємність. І поставте цю ємність поверх решітки над киплячою водой.Возьміте вилку і, помішуючи шматочки масла, дочекайтеся, поки вони не розчиняться повністю.
4
Третій способ.Растопіть вершкове масло можна і на водяній бане.Для цього візьміть невелику ємність, покладіть в неї подрібнене масло .У глибоку сковорідку з киплячою водою поставте ємність з масло м і помішуйте до повного розчинення шматочків масла.
5
Четвертий способ.Еслі у вас є мікрохвильова піч, то ви можете розтопити вершкове масло з її помощью.Возьміте ємність, призначену для використання в мікрохвильових печах, покладіть туди розрізане на маленькі шматочки масло .Поставьте ємність з масло м в мікрохвильову піч, прикрийте її спеціальною захисною кришкою і виставте час не більше 10-20 секунд.
Зверніть увагу
Існує невеликий ризик, що масло підгорить, якщо розтоплювати його безпосередньо над вогнем. Щоб цього не сталося, не залишайте масло надовго на вогні, помішуючи, чи не розмазуйте масло по стінках, не припиняйте помішування масла, поки не знімете з вогню, і не робіть сильний вогонь.
Корисна порада
Розтопити вершкове масло швидше і простіше всього першим способом.