Як варити джем. Як варити абрикосовий джем.

У зимовий час перетину до чаю відкрити баночку ароматного джему , приготованого власноруч і побалувати частуванням гостей і домочадців. Джем довго зберігається через вміст в ньому високої концентрації цукру. Плоди в джемі не завжди зберігають форму, а сироп виходить желеподібної консистенції. Залежно від ступеня уварювання джем роблять нестерилізовані або стерилізованим. Варити джем треба в один прийом.
Вам знадобиться
  • ягоди або фрукти;
  • цукровий пісок;
  • вода;
  • підходяща посуд;
  • ложка;
  • ніж;
  • лимонна кислота;
  • желатин.
Інструкція
1
Попередньо переберіть і отсортируйте фрукти і ягоди. Для варіння джему виберіть зрілі, неушкоджені плоди. Усі плоди, крім малини, помийте. Плоди, в яких містяться кісточки, такі як сливи, абрикоси, персики, акуратно розріжте вздовж і звільніть від неї. Потім бланшируйте плоди десять хвилин у воді. Ця гаряча обробка необхідна для того, щоб з фруктів і ягід при варінні джему активніше виділявся власний пектин, який сприяє отриманню желеобразного сиропу.
2
Підготовлені для варіння плоди помістіть в таз або широку каструлю. Далі готувати джем можна кількома способами. При першому способі плоди залийте цукровим сиропом. Для приготування сиропу один кілограм цукрового піску висипте в попередньо нагріту воду (1,25 склянки), перемішайте до повного розчинення і доведіть до кипіння. Звичайну воду в сиропі можна замінити водою, яка залишається після бланшування плодів. Залиті сиропом великі плоди перед варінням витримаєте 3-4 години, щоб фрукти просочилися всередині.
3
Приготування джему другим способом полягає в тому, що замість сиропу використовуйте цукровий пісок. Один кілограм підготовлених фруктів або ягід засипте певною кількістю цукру. Чим солодший плід, тим менше знадобиться цукрового піску. Журавлину і чорну смородину засипте півтора склянками цукру. Малину, персики, суницю і інжир перемішайте з однією склянкою цукру. Джем абрикосовий або яблучний джем на один кілограм фруктів вимагає 1,2 склянки цукру. Плодам, засипаним цукровим піском, дайте настоятися доти, поки не виділиться сік. Потім поставте на помірний вогонь і варіть. Закінчите варити джем тоді, коли пінка збереться до центру посуду і не буде більше розходитися по краях, а плоди рівномірно розподіляться в помітно густому сиропі.
4
Є досить простий і чудовий рецепт джему з садової або лісової суниці. Один кілограм ягід залийте однією склянкою води і поставте на слабкий вогонь. Після закипання ягоду з цукром варіть 3-5 хвилин. У киплячу масу додайте один кілограм цукрового піску і варіть далі 15-25 хвилин до готовності. В процесі варіння, джем періодично помішуйте і знімайте пінку. Більш тривале варіння ягоди призводить до погіршення смаку джему і потемніння сиропу. Додайте 1-2 грами лимонної кислоти за 3-4 хвилини до закінчення варіння. Джем в цьому випадку збереже натуральну забарвлення і не засахарітся. Цей рецепт джему можна застосувати для варіння з іншої ніжною ягоди. Для отримання желеподібної консистенції сиропу в джемі, в кінці варіння можна використовувати желатин, попередньо розчинений у воді, з розрахунку - три грами на один кілограм ягід.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=zIMEGvga23M
Зверніть увагу
Мідний посуд при варінні кислих плодів виділяє зеленуватий наліт окислів, а алюмінієва може зіпсувати смак і колір джему. Тому бажано вибрати посуд з латуні, нержавіючої сталі або емальований.
Корисна порада
Для помішування джему краще використовувати дерев'яну ложку.