Як написати педагогічну характеристику на учня.

У сучасній педагогічній науці є поняття "модель випускника". Для першої, другої і третьої ступенів навчання свої критерії моделі. Вивчення наближеності учня до даної моделі дасть можливість найбільш повно і об'єктивно написати педагогічну характеристику.
Інструкція
1
Складіть план діяльності з вивчення особистості учня . У ньому мають бути відображені такі види роботи: - психолого-педагогічне тестування та анкетування; - Індивідуальні бесіди, зустрічі з батьками; - Створення ситуацій для прояву особистості; - Спеціальні тренінгові вправи; - Спостереження, залучення в суспільне життя; - Відображення результатів у спеціальному щоденнику розвитку класу; - Створення первинної характеристики і поступове її доповнення.
2
Виділіть у характеристиці кілька основних пунктів. 1. Загальні відомості. 2. Пізнавальна діяльність. 3. Життєва і моральна позиція. 4. Культура особистості. 5. Психологічні особливості. 6. Здоров'я.
3
У розділі "Пізнавальна діяльність" охарактеризуйте відношення учня до навчання, його поведінка на уроці, готовність і здатність до продовження освіти. Відзначте, усвідомлено чи учень відноситься до осягнення знань, прагне їх реалізувати, чи здатний використовувати знання на практиці. Чи може він раціонально організувати свою працю, займатися самоосвітою, дослідницькою роботою? Оцініть його здатність міркувати і креативність.
4
У розділах "Культура особистості, життєва і моральна позиція" відзначте - правову культуру учня ; - Комунікативність, культуру спілкування (відношення до однокласників, учителям, малюкам, батькам); - Визнання цінності гармонійних відносин між людьми (доброта, правдивість, чуйність, сміливість, гуманізм); - Ставлення до людей іншої віри, національності (толерантність і її відсутність); - Чесність, сміливість, принциповість, вміння відстоювати свої погляди і переконання; - Рівень вихованості (скромність, дисциплінованість, акуратність).
5
Серед психологічних особливостей вкажіть ступінь серйозності або легковажності, товариськості або замкнутості, ініціативності або пасивності. Відзначте тип темпераменту (сангвінік, холерик, флегматик, меланхолік) або виділіть будь-які особливості темпераменту.
6
У частині "Здоров'я" повинні бути відповіді на наступні питання. Здоровий чи спосіб життя веде учень (ставлення до куріння, алкоголізму, наркоманії)? Чи має він усвідомлене ставлення до здоров'я і фізичної культури? Чи вміє діяти в надзвичайних ситуаціях?
Корисна порада
Не слід вважати, що весь цей матеріал має відображати характеристика. Залежно від особливостей учня вибирати необхідно те, що є яскраво вираженим в ньому як в особистості.
При переході дитини з початкової школи в середню або при виборі профільного класу йому може знадобитися рекомендація від вчителя. Вона складається у формі коротких оцінок особистості учня, його здібностей у навчанні та у позанавчальної діяльності.
Інструкція
1
Почніть характеристику з опису успіхів вашого підопічного в навчанні. Напишіть, наскільки він зацікавлений у процесі, чи легко йому дається освоєння нової інформації. Якщо учень цікавиться додатковою інформацією, активно задає питання на уроках, займається самоосвітою, читаючи книги не за програмою, вкажіть це в рекомендації. Також проаналізуйте, наскільки захоплення учня тієї чи іншої дисципліною пов'язано з орієнтацією на майбутню професію. Якщо учень не замислюється про своє подальше освіту, не виявляє схильність до якогось виду діяльності, напишіть про це.
2
Коротко відзначте особливості поведінки дитини. Напишіть, наскільки він усидливий і зосереджений під час занять, чи були у нього конфлікти з викладачами. Можливо, йому достатньо важко надовго зосередитися на навчанні, але він працює над собою і прогрес, нехай навіть невеликий, помітний - згадайте про це в документі.
3
Наступний пункт рекомендації - оцінка громадської активності учня. Розкажіть, чи виявляв людина організаторські здібності, чи отримував він від такої діяльності задоволення або просто виконував покладені на нього обов'язки. Відзначте, наскільки він ініціативний, чи прагне до ролі лідера у позанавчальної діяльності класу.
4
Розкажіть про спілкування учня з однокласниками. Оцініть його прагнення до розширення кола друзів, розкутість у спілкуванні, активність у створенні нових зв'язків. Охарактеризуйте роль, яку займає учень у класі, з двох сторін. Спочатку напишіть, як позиціонує себе він сам. Потім - як до такого позиціонуванню ставляться оточуючі, чи приймають його в такій ролі. Відзначте, як часто людина опинявся в конфліктних ситуаціях і як себе поводив при цьому.
5
Напишіть, як учень оцінює себе, стійка чи його самооцінка, наскільки вона адекватна реальності.
6
На завершення розкажіть про відносини в родині учня. Напишіть, наскільки спокійна обстановка, наскільки довірливі стосунки між дитиною і батьками. Також охарактеризуйте стосунки між батьками та педагогічним складом школи.