Як перевести картинку на тканину. Як перевести малюнок на тканину в домашніх умовах.

Перевести картинку на тканина буває необхідно при виконанні деяких видів вишивки, а також для аплікації. За переведеному малюнку виконуються не всі вишивки. Наприклад, картину хрестиком або гобеленовим швом виконують по схемі. Орнаменти теж не завжди потрібно переносити на тканина, вони можуть виконуватися різними рахунковими стежками. Але для картини гладдю нанести малюнок на тканина буває необхідно.
Вам знадобиться
  • - копіювальний олівець;
  • - калька;
  • - копіювальний папір;
  • - простий олівець або кулькова ручка;
  • - кравецькі шпильки;
  • - ватяний тампон;
  • - ступка з товкачиком;
  • - крейда.
Інструкція
1
Один з найстаріших методів - переклад через копіювальний папір. Правда зараз такий папір можна купити не скрізь. Але в деяких відділах, що торгують товарами для офісів, вона як і раніше є. Однією упаковки з 10 аркушів вам вистачить надовго, адже копірку можна використовувати багато разів.
2
Зображення для вишивки можна знайти в книзі по рукоділлю або в інтернеті. Якщо у вас книга і ви не хочете її псувати, переведіть спочатку малюнок на кальку. Будьте уважні і обведіть абсолютно всі лінії. Приділіть особливу увагу дрібним деталям.
3
Накладіть на шматок тканини лист копіювального паперу фарбувальної стороною вниз. На копірку накладіть кальку з малюнком. Розташуйте малюнок в точності на тому місці, де він буде і на тканини. Сколите всі три шари кравецькі шпильками. Не обов'язково сколювати по всьому периметру. Вам необхідно тільки домогтися, щоб малюнок не з'їжджав.
4
Обведіть малюнок на кальці гостро відточеним простим олівцем або кульковою ручкою. Зніміть шпильки і весь папір з тканини. Якщо ви все зробили правильно (тобто поклали копірку тим шаром до тканини, яким потрібно), то у вас вийшов контур малюнка того ж кольору, що й копирка. При копіюванні малюнка з інтернету, який ви збільшили і роздрукували, операції з калькою можна опустити.
5
Якщо під рукою немає копіювальної папери, скористайтеся іншим традиційним способом. Переведіть малюнок на кальку незалежно від того, з книги він чи роздрукований. Наколи кальку на тканина по краях. Прошийте контури малюнка швом «вперед голку», дрібними стібками. Нитки краще взяти контрастні або ж в тон майбутньої вишивці. Папір видаліть.
6
відколка можна зробити й інакше. Точно так само, як в попередньому способі, переведіть малюнок на кальку. По всіх лініях зробіть проколи голкою. Дірочки повинні розташовуватися максимально близько один до одного. Накладіть кальку на тканина.
7
Мел розітріть в порошок. Якщо тканина темна, а під рукою є зубний порошок - скористайтеся ним. Умочіть ватяний тампон в порошок і проведіть їм по всіх лініях малюнка. Притискайте тампон, але не дуже сильно. Порошок повинен потрапити в дірочки. Для цього способу потрібен крейда контрастного тканини кольору. Якщо тканина біла, візьміть кольоровий крейда, якщо кольорова або чорна - білий.
Корисна порада
Для вишивки можна скористатися і готовими картинками. Їх можна перевести на тканину за допомогою утюга.Можно скористатися копіювальним олівцем. Їм малюють картинку на кальці, потім кладуть лист на тканину тією стороною, на якій малювали і пропрасовують праскою. Недолік цього способу в тому, що не всі тканини можна гладити. Перекладений за допомогою крейди малюнок можна пропрасувати. Тоді крейда осиплеться не відразу.