Як гасити свічки.

Свічки за століття свого існування не тільки не втратили популярності, але переживають в наші дні друге народження. Свічки необхідні для багатьох церковних обрядів. Романтичні вечірки при свічках і Реконструкційна бали стали явищем досить частим. Запалювати свічки навчилися все. Але як красиво і безпечно їх погасити?
Вам знадобиться
  • - ковпачок для гасіння свічок;
  • - металевий наперсток;
  • - сувенірний металевий дзвіночок;
  • - шматок мідного дроту;
  • - паяльник.
Інструкція
1
Найчастіше свічки задувають. Але цей поширений спосіб не завжди безпечний. Якщо ви користуєтеся саме їм, дуйте в міру сильно і в потрібному напрямку. Інакше можуть вийти неприємності. Можна погасити свічку і про край підсвічника. Це найпоширеніший спосіб, але він не завжди зручний. Не завжди є сенс і можливість зняти свічку. Трапляється, що свічки сильно обпливають і діставати їх з канделябра стає досить небезпечною справою.
2
Деякі гасять свічки пальцями. Спосіб елегантний, але ризикований і може бути болючим. Якщо хочете йому навчитися, в перший раз оближіть кінчики пальців і сильно затисніть ними гніт. Зазвичай це легко виходить у тих, хто грає на струнних інструментах і гасить свічку лівою рукою.
3
Всі зазначені способи застосовні тільки в тих випадках, коли свічка стоїть досить близько. Але в старовину свічки стояли у високих канделябрах, а то і вставлялися в люстри, до яких не так-то легко добратися. Щоб погасити такі свічки, потрібні спеціальні пристосування. Зробіть їх самі.
4
Візьміть металевий наперсток. Мідний краще, але можна використовувати і наперсток з будь-якого іншого металу. До нього потрібно зробити ручку, щоб вона діставала до далеко знаходиться свічки. Відріжте шматок дроту відповідної довжини. Дріт повинна бути досить товстою і добре тримати форму. Припаяйте кінець поволоки до будь-якій точці наперстка. У вас вийшов ковпачок для гасіння свічок. Небезпеки розплавити припой в даному випадку немає, оскільки ковпачок практично не нагрівається.
5
Більш витончений ковпачок можна зробити з сувенірного металевого дзвоника. Можна взяти і такий, яким користуються рибалки. Витягніть язичок. Припаяйте дріт до вушка. Дуже корисно забезпечити всю конструкцію дерев'яною ручкою. Підійде, наприклад, ручка від скакалки. Якщо ви збираєтеся гасити свічки в канделябрах, вижене дріт так, щоб вам було зручно це робити.
Корисна порада
Можна використовувати і спеціальні щипці для гасіння свічок. В давнину вони продавалися в спеціальних наборах разом зі свічками для зняття нагару. Але вони не дуже зручні у використанні, особливо якщо свічка сильно оплавилася по краях. Є спосіб гасіння свічок зануренням палаючого гноту в розплавлений віск або парафін. Просто притисніть гніт яким-небудь відповідним предметом. Зазвичай це буває ложка. Парафін при цьому не загоряється. Ложку потім необхідно очистити від парафіну.